• BITCOIN/TL
  767075,344
  % 1,81
 • ETHEREUM/TL
  45598
  % 0,19
 • RIPPLE/TL
  14.73
  % 4,40
 • BITCOIN CASH/TL
  6358.63,286
  % -0,26
 • LITECOIN/TL
  1775.57
  % -1,68
 • COSMOS HUB/TL
  192.95
  % -2,20
 • CARDANO/TL
  7.11
  % -0,78
 • TETHER/TL
  27.55
  % 0,15

Yeni Veriler Bitcoin Madenciliğinin Artık Çevre Dostu Olduğunu Ortaya Çıkardı

binance.gif

Cambridge Üniversitesi’nden gelen yeni veriler, Bitcoin madenciliğinin coğrafyasının, Çin’in büyük çöküşünün ardından son altı ayda büyük ölçüde değiştiğini gösteriyor.

CNBC, büyük madenci göçünü ve bunun endüstrinin çevresel etkisini nasıl değiştirdiğini öğrenmek için endüstri uzmanlarının görüşlerini alıyor . Kripto madenciliğinin artık Çin’in küresel hash gücüne hakim olduğu zamandan daha çevre dostu olduğu konusunda fikir birliğine vardılar.

Raporda gibi birçok yarısı kadar dünyanın Bitcoin madenciler birkaç gün içinde karanlık gitti kaydetti. Bu, 13 Mayıs ile 28 Haziran arasındaki hash oranındaki %65’lik düşüşle doğrulandı.

Daha Yeşil Bitcoin Madenciliği

Pekin’in sert yaklaşımı madencileri yer değiştirmeye zorladı ve birçoğu Teksas gibi daha düşük maliyetli yenilenebilir enerji kaynaklarına sahip daha dostane yargı bölgeleri buldu .

Dijital para birimi şirketi Foundry’nin CEO’su Mike Colyer, bunun Bitcoin için büyük bir artı olduğunu doğruladı.

“Dünyanın dört bir yanındaki madenciler, yenilenebilir, mahsur kalmış güç arıyorlar. Bu her zaman en düşük maliyetiniz olacaktır. Net-net bu, bitcoin’in karbon ayak izi için büyük bir kazanç olacak.”

Cambridge verilerine göre, şu anda tüm BTC madenciliğinin neredeyse %17’si Kuzey Amerika’da yürütülüyor ve bunun en az %50’si yenilenebilir enerji kullanıyor. Çin’in daha önce %65+ olan hash pasta payı, Nisan ayında açıklanan verilere göre %46’ya gerilemiş ve o zamandan bu yana çok daha fazla düşmüştür.

Çin’den çıkış, şu anda tamamen kapatılmış olan birçok eski ve daha az enerji verimli madencilik ekipmanı üzerinde de etkili oldu. Luxor Mining’den Alex Brammer, “Muhtemelen sonsuza kadar, enerji açısından en verimsiz kulelerin büyük bir kısmını çıkardı” dedi.

Hidroelektrik, güneş, rüzgar, nükleer ve hatta gaz parlaması enerjisi gibi yenilenebilir alternatif enerji kaynakları, yanan fosil yakıtların aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmasıyla birlikte aranmaktadır.

İlgili bir gelişmede, Viridi tarafından dün New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk yeşil madencilik borsa yatırım fonu (EFT) başlatıldı. Yatırım ürünü, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) konularına odaklanarak ana akım ve kurumsal yatırımcıları çekmeyi amaçlıyor.

BTC Fiyat Görünümü

CoinGecko’ya göre, Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada psikolojik destek bölgesini 30 bin dolardan geri aldı ve gün içinde %3,2 artışla 30,700 dolardan işlem görüyordu.

Dünyanın önde gelen kripto varlığı geçen hafta %10 kaybetti ve şu anda Nisan ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %52 düştü.

cryptopotato

binance.gif