• BITCOIN/TL
  561013,163
  % -6,16
 • ETHEREUM/TL
  37984
  % -5,58
 • RIPPLE/TL
  9.71
  % -8,49
 • BITCOIN CASH/TL
  5339.02,605
  % -9,77
 • LITECOIN/TL
  1743.38
  % -5,70
 • COSMOS/TL
  359.97
  % -8,30
 • CARDANO/TL
  18.77
  % -9,59
 • TETHER/TL
  9.5
  % -0,92

Yatırım Şirketi VanEck, SEC’e Yeniden Bitcoin ETF başvurusu başlattı

binance.gif

Yatırım şirketi VanEck, önceki başvurusunu geri çekmesinden bir yıl sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Bitcoin Borsası Yatırım Fonu için başvurusunu yeniden sundu .

VanEck , ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından birkaç girişimin bloke edilmesinin ardından 17 Eylül 2019’da ETF’deki son girişimini geri çekmişti . SEC, Bitcoin piyasasının manipülasyona açık olduğuna inandığı için Bitcoin ETF gönderimlerini defalarca engelledi, bu nedenle hiç kimse için ETF yok.

 

Eylül 2019’da CNBC ile yapılan bir röportajda , eski SEC başkanı Jay Clayton, “Clayton Devam Ediyor” kripto varlıklarını büyük ölçüde düzenlenmemiş borsalarda ticaret yaptıkları göz önüne alındığında, “Clayton Devam Ediyor” dedi. bu fiyatların önemli bir manipülasyona tabi olmadığından emin miyiz? ”

ETF olarak da bilinen borsada işlem gören fonlar, borsada varlık sepetlerini takas etmenize izin verir. Bir Bitcoin ETF’sindeki hisse senetleri Bitcoin’in fiyatını takip eder, bu nedenle bir Bitcoin ETF’si borsada Bitcoin ticareti yapmanıza etkin bir şekilde izin verir.

Bitcoin ETF’nin avantajları çok çeşitlidir: yatırımcıların Bitcoin’e sahip olmaları veya depolamaları gerekmez. Bir Bitcoin ETF, insanların vergi korumalı hesaplardan Bitcoin’e yatırım yapmasına da izin verir, bu da daha fazla insanın kriptoya girebileceği, benimsenmesini ve herhangi bir şansla fiyatını artırabileceği anlamına gelir.

VanEck Bitcoin ETF’nin yeniden doldurulması, SEC’de bir geçiş döneminde gerçekleşti ve eski başkan Jay Clayton, 23 Aralık 2020’de istifa etti; VanEck’in yeni bir yönetimle bir şans görmesi olabilir. Şifre çözme VanEck’e ulaştı ve bu makaleyi herhangi bir yanıtla güncelleyecektir.

Greenspan, “VanEck, SEC aracılığıyla bir ETF alma konusunda açık ara en ısrarcı oldu, ancak Clayton onu engellemeye devam etti. O gittiğine göre tekrar denemek onlar için mantıklı.”

Kuantum Ekonomisi’nden Greenspan, “Kurumsal talebin bu döneminde özellikle yararlı olacağından, gerçekten bu zamandan geçmesini umuyoruz.”

VanEck’in Bitcoin ETF’si başarılı olursa, VanEck Bitcoin Trust olarak Cboe BZX Borsasında işlem yapacaktır. VanEck Digital Assets, LLC, VanEck Bitcoin Trust’ın sponsorudur, Delaware Trust Company, Trust’ın mütevellisidir ve henüz isimlendirilmemiş bir taraf, Trust’ın tüm bitcoinlerini elinde tutacak olan Trust’ın koruyucusu olacaktır. Güven adına.

Ancak bir Bitcoin ETF’si için yapılan bir başvuru, bir Bitcoin ETF yapmaz. BitFlyer COO’su Joel Edgerton , Decrypt’e “Bu olumlu bir işaret, ancak SEC tarafından gündeme getirilen temel pazar bütünlüğü sorunu dosyalamada tam olarak ele alınmadı” dedi.

Edgerton, “Olası fiyat manipülasyonunu durdurmak için bir piyasa gözetim mekanizmasına ihtiyacımız var ve Van Eck’in önerdiği yöntem gelen düzenleyiciler için yeterli olmayabilir” dedi.

ABD’li yatırımcılar beklerken, şu anda bir ETF’ye en yakın olan şey, Bitcoin’de milyarlarca satın almak için kullanılan özel yatırım paranın büyük bir potundaki hisseleri temsil eden halka açık Grayscale Bitcoin Trust gibi bir şey.

Ancak Grayscale’in ürünü pahalı olsa ve sıklıkla yüksek bir primle işlem görse de, ETF’ler en azından teoride daha ucuzdur. Şimdilik, teori tüm ABD yatırımcılarının elinde.

decrypt

binance.gif