• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Yakın Zamanda Yapılan Bir Araştırmaya Göre ABD, Dünyanın Kriptoya En Hazır Ülkesi

binance.gif

Kripto para platformu Crypto Head, ABD’yi dijital varlıkların yaygın olarak benimsenmesi için en hazırlıklı ülke olarak sıraladı. Öte yandan Kıbrıs, sanal para birimleriyle en çok ilgilenen ülkedir.

Kim Kriptoya Hazır?

Dijital varlıkların düzenlemeler açısından güvensiz doğasına rağmen, yatırımcılar arasında popülaritesi hala artıyor. Her ülkenin pazarına doğru kendine özgü yaklaşımı vardır ederken, Kripto Başkanı ortaya milletler en kendisine eğimli olan.

Platform, 100.000 kişi başına yıllık kripto Google araması, kripto sorguları yıllık artışı ve ATM sayısı gibi çeşitli istatistikleri bir araya getirerek 10 üzerinden 7,13 endeksiyle ABD’nin dijital varlık benimsemeye en hazırlıklı ülke olduğunu hesapladı. İkinci sıra 6,47 ile Kıbrıs’a aitken, ilk 5’in geri kalanı Singapur (6,30), Hong Kong (6,27) ve Birleşik Krallık (6,06) oldu.

Birleşik Krallık’ta hükümetin kripto konusundaki sert duruşunu akılda tutarak , beşinci pozisyon Britanyalılar için büyük bir başarı gibi görünüyor. İlginç bir şekilde, nüfusu 2 milyonun biraz üzerinde olan küçük Slovenya ülkesi, 5,96’lık bir endeksle 7. sırada yer alıyor.

Kripto ATM’lerinin sayısından bahsetmişken, dünya çapındaki en büyük ekonomi büyük bir farkla liderlik ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde 17.436 makine var, bu da her 19,023 Amerikan vatandaşı için bir tane olduğu anlamına geliyor. İkinci sıra, yalnızca 1.400 ATM ile Kanada’ya aittir. Bununla birlikte, en büyük yoğunluk, her üç mil karede bir kripto otomatik vezne makinesinin bulunabileceği Hong Kong’da.

Kıbrıs Kriptoyu Seviyor

100.000 kişi başına yapılan arama sayısına dayanarak Crypto Head, Kıbrıs’ın dijital varlıklarla en çok ilgilenen ülke olduğunu belirledi. İstatistiklere göre, yerel halkın %30’undan fazlası geçtiğimiz yıl Google’da “kripto” arattı.

Singapur ve Cebelitarık cüce ülkeleri, Kıbrıs gibi çok benzer yüzdelerle sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer aldı. Şaşırtıcı bir şekilde, söz konusu sıralamaların başında yer alan ABD, bu sıralamada ilk 10 ülke arasında bile yer almıyor.

İstatistiklerin Kanada’da 100.000 kişi başına yıllık 20.783 kripto google araması gösterdiğini belirtmekte fayda var. Rakam küçük görünse de, yine de bir yılda %213’lük artan bir ilgiyi temsil etti ve Kuzey Amerika ülkesinin 5.86’lık bir endeks toplamasına yardımcı oldu.

cryptopotato

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif