• BITCOIN/TL
  523087,675
  % -1,63
 • ETHEREUM/TL
  35609
  % -1,40
 • RIPPLE/TL
  8.97
  % -0,95
 • BITCOIN CASH/TL
  2218.97,108
  % -1,11
 • LITECOIN/TL
  1686.28
  % -1,78
 • COSMOS HUB/TL
  208.99
  % 1,23
 • CARDANO/TL
  7.14
  % -2,08
 • TETHER/TL
  19.92
  % 0,17

XRP Fiyatı % 40 Arttı İşte Olası Nedenler

binance.gif

21 Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattıklarını iddia ederek Ripple’a karşı yasal işlem başlattı.

Yasal ve anlamsal saç bölünmenin ortasında, birden fazla kripto borsası XRP’yi listeden çıkardı. Daha da kötüsü, birçok yatırımcı için yıkıcı olduğu kanıtlanan bir çöküşte piyasa değeri sonradan % 63 veya 16 milyon dolar düştü .

İlk umut belirtileri, XRP’nin fiyatı yeni yıla yedi gün kala % 30 arttığında geldi . Son 24 saatte XRP, kırk dakika sonra 0.39 $ ‘a düşmeden önce 16:27 UTC’de 0,51 $’ lık en yüksek seviyelere ulaştı. Toplamda, XRP bugün% 40 arttı ve bir haftalık yaklaşık% 50 büyümeye devam etti.

The Block’un araştırma direktörü Larry Cermak şüpheci olmaya devam ediyor. XRP’nin bir GameStop anı yaşayabileceğine inanıyor. XRP’nin bir pump n ‘dump kurbanı olabileceğini söyledi.


Ne olursa olsun dalgalanmalar , Ripple’ın SEC’in iddialarını çürütmek için Cuma günü yaptığı bir başvurudan hemen sonra geldi . Dosyalamada Ripple, SEC’in XRP’nin bir yardımcı program olarak değerini nasıl gözden kaçırdığına dikkat çekti. Dosyanın açıkladığı gibi:

XRP’nin işlevselliği ve likiditesi, menkul kıymetler düzenlemesiyle tamamen uyumlu değil. XRP’nin bir menkul kıymet olarak tescilini zorunlu kılmak, ana hizmetine zarar vermektir. ”

Ripple’ın büyük davası

93 sayfalık dosyalamada Ripple, XRP’nin açık kaynak olduğunu ve fiyatının Bitcoin’in ve Ethereum’un kabaca izlediğini belirtti. Buna ek olarak Ripple, Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığını nasıl belirlediklerini sormak için SEC’den bir Bilgi Özgürlüğü talebinde bulundu.

“SEC, XRP’nin yaratılmasından 8 yıl sonra bu eylemi getiriyor. SEC’in bir eylemde bulunması 8 yıl sürdüğünde şirketler nasıl düzenleyici netliğe sahip olmalı? Ayrıca Ripple, açıkça yasadışı menkul kıymetlere sahip olan Ethereum’u görmezden gelerek haklı olarak işaret ediyor SEC, keyfi olarak kazananları ve kaybedenleri seçiyor. Bu açıkça haksızlık ve Kongre’nin buraya adım atması gerektiğini düşünüyorum, ” diyor Horizen Lab genel danışmanı ve COO’su Dean Steinbeck, Decrypt’e.

Steinbeck, “Önceki SEC yaptırımlarından bir şey öğrendiysek, Ripple gibi büyük oyuncular bileğine 1,3 milyar dolarlık kayıtsız tekliflerinin büyüklüğüne göre bir tokat atacaklar” dedi.

Kesin olan bir şey var: Ripple, XRP için diş ve tırnağa karşı savaşmaya kararlı.

decrypt

binance.gif