• BITCOIN/TL
  766004,563
  % 1,30
 • ETHEREUM/TL
  45483
  % -0,89
 • RIPPLE/TL
  14.69
  % -0,84
 • BITCOIN CASH/TL
  6444.51,287
  % 1,64
 • LITECOIN/TL
  1779.93
  % -1,99
 • COSMOS HUB/TL
  192.62
  % -1,32
 • CARDANO/TL
  7.16
  % -0,99
 • TETHER/TL
  27.56
  % -0,05

XRP, Farklı CBDC’ler Arasında Bir Köprü Görevi Görebilir

binance.gif

Onun içinde beyaz kağıt başlıklı “CDBCs Geleceği,” blockchain şirket Dalgalanma o XRP farklı merkez bankası dijital para birimleri için bir köprü görevi görebilir yazıyor:

Nötr bir köprünün bir örneği, iki farklı para birimini hızlı ve verimli bir şekilde köprülemek için kullanılabilen dijital varlık XRP’dir.

Rapor, jetonun farklı CBDC’lerin değeri “sürtünmesiz” ve “uygun maliyetli” bir şekilde hareket ettirmesini mümkün kıldığını söylüyor.

Fırsatlar ve zorluklar

Ripple, finansal katılım, yenilikçilik ve teşvik edici rekabeti CBDC’lerin temel faydaları arasında adlandırıyor.

Bununla birlikte, merkez bankalarının para politikası üzerindeki kontrolünü olumlu bir özellik olarak sürdürme yeteneğinden de bahsediyor ki bu, kripto para birimi endüstrisindeki ademi merkeziyetçiliğin savunucuları için aforoz.

CBDC‘lerin karşılaştığı zorluklar söz konusu olduğunda Ripple, birlikte çalışabilirliklerini sağlamanın önemli olduğunu yazıyor:

Her bir CBDC, kendi iç pazarına en iyi uyan kendi kurallarını ve politikalarını oluşturabilir. Bununla birlikte, CBDC’ler, diğer CBDC’ler ve Dijital Para Birimleri ile sorunsuz bir şekilde işbirliği yapmalarını sağlayacak toplu protokoller tarafından birleştirilmeli ve yönlendirilmelidir.

Ripple, merkez bankalarını sıfırdan yeni bir tane oluşturmak yerine mevcut bir defterin özel bir versiyonunu kullanmaya teşvik ediyor:

Bir CBDC, mevcut bir merkezi olmayan defterin özel bir sürümü kullanılarak yayınlanabilir ve yönetilebilir… Bu, Merkez Bankalarına, para politikaları ve ekonomik yönetimi üzerinde yeterli merkezi kontrol sağlarken, merkezi olmayan defterlerle birlikte gelen esneklik ve işlevselliği sağlar.

 

u.today

binance.gif