• BITCOIN/TL
  735747,746
  % 0,14
 • ETHEREUM/TL
  44040
  % -1,06
 • RIPPLE/TL
  14.05
  % 1,53
 • BITCOIN CASH/TL
  5848.84,443
  % -1,43
 • LITECOIN/TL
  1754.91
  % -3,84
 • COSMOS HUB/TL
  196.17
  % -3,36
 • CARDANO/TL
  6.89
  % -0,39
 • TETHER/TL
  26.98
  % -0,27

XRP, Dogecoin, Cardano Fiyat Analizi 23 Nisan 2021

binance.gif

XRP, Dogecoin ve Cardano, bu yıl piyasanın en iyi performans gösterenleri arasında yer aldı ve her biri bir noktada veya diğerinde alt sezonun liderliğini yaptı. Bununla birlikte, Bitcoin’in piyasanın geri kalanıyla olan ezici korelasyonu sayesinde , bu altcoinler baskı anında değer kaybediyordu.

XRP

Son birkaç ay, XRP’nin en hafif tabirle fiyat hareketi için çok değişken geçti. Aralık ayında SEC, Ripple Labs’ı yasa dışı menkul kıymet teklifleriyle ilk kez ücretlendirdiğinde, birçok kişi altcoin’in değer kaybetmesini ve yakında sıfıra düşmesini bekliyordu. Ancak bu olmadı. Aksine, XRP’nin toparlanması ve grafiklerde yükselmesi ve yıllar içinde görülmemiş en yüksek seviyelere çıkması ile tam tersi oldu .

Bahsedilen artış, Nisan ayının ilk birkaç gününde özellikle belirgindi ve kripto sadece bir hafta içinde % 99 oranında arttı.

 

Ancak o zamandan beri, XRP’yi  % 42 oranında değer kaybetmeye teşvik eden Bitcoin destekli düzeltmelerle düzeltmeler yapıldı .

Chaikin Para Akışı 0.20 civarında sabit kalırken Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri fiyat mumlarının üzerinde olduğu için yukarıda bahsedilen düzeltmeler alt göstergelerinin gözlemleriyle vurgulandı . Bu, son dönemdeki düşüşe rağmen, piyasaya sermaye girişinin yüksek kaldığını gösteriyor.

Dogecoin [DOGE]

Dogecoin , endüstrinin en popüler “meme-sikke,” tartışmalı oldu en listelerinde fiyatı dalgalanma ölçeği sonra son birkaç hafta içinde cryptocurrency hakkında konuşulan CoinMarketCap üzerinde 3 pozisyona Doge itti. Düzeltmeler kısa süre sonra başlamış olsa da, alt, 26 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile hala 8. sırada yer alıyordu.

Birkaç gün içinde % 200’ün üzerinde bir artış kaydettikten sonra, DOGE bir haftadan kısa bir süre içinde neredeyse % 50 düştü ve altcoin dünyanın en büyük kripto para biriminin hareketlerini taklit etti.

Dogecoin’in teknik göstergeleri, MACD hattının uzun bir ayrışmadan sonra düşüş eğilimi göstermesi nedeniyle güçlü bir trendin tersine döndüğüne işaret ederken , piyasa satıcıları ivme kazandıkça Göreli Güç Endeksi aşırı satım bölgesine doğru düştü.

Freetrade’den David Kimberley’e göre ,

“İnsanlar kripto para birimini, anlamlı bir değeri olduğunu düşündükleri için değil, başkalarının birikip fiyatı artıracağını ve ardından satıp hızlı para kazanabileceklerini umdukları için satın alıyorlar.”

Cardano [ADA]

ADA, listelerde 1.55 $ ‘lık ATH’ye ulaştığından bu yana 10 günden az zaman geçti. Ancak o zamandan beri, ADA’nın fiyat hareketi durgunluk ve fiyat düzeltmelerinin bir kombinasyonu oldu ve kripto şimdi yukarıda belirtilen fiyat seviyesinden % 30’un üzerinde uzakta. XRP ve Dogecoin gibi Cardano da piyasa çapındaki düzeltmelerin arkasına düştü ve altcoin baskı anında değerinin neredeyse % 30’unu kaybetti.

Bollinger Bantlarının  genişliği, yakında ADA için bazı fiyat dalgalanmalarının gelebileceğini öne sürdü. Aksine, Awesome Oscillator’ın  histogramı, yazı yazılırken aynı değerin sıfırın altına düşmesiyle piyasa momentumunda bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Burada, Şubat ayı ADA’nın muhteşem bir yükseliş trendinin arkasında yükseldiğini görürken, son 45 günde ADA’nın aşağı yukarı aynı fiyat aralığında ticaret yaptığını belirtmek gerekir.

Cardano , zincir üzerindeki tanımlayıcılar için bir token kaydı başlattıktan sonra son zamanlarda haberlerde yer aldı .

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif