• BITCOIN/TL
  561949,124
  % -5,35
 • ETHEREUM/TL
  38133
  % -4,25
 • RIPPLE/TL
  9.71
  % -8,34
 • BITCOIN CASH/TL
  5322.63,547
  % -9,81
 • LITECOIN/TL
  1755.43
  % -4,51
 • COSMOS/TL
  356.87
  % -3,63
 • CARDANO/TL
  18.85
  % -8,71
 • TETHER/TL
  9.52
  % -0,11

XRP davası nasıl gidiyor?

binance.gif

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen düzenleyici bekçileri SEC ve San Francisco merkezli Ripple Labs arasında süregelen çatışma birçok insanı hayal kırıklığına uğrattı. Son yasal gelişmeler çok olumlu olsa da, devam eden dava ne kadar uzun sürerse, pek çok kişi düzenleyici netlik sorununun daha da karmaşık hale gelmesini bekliyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bunlardan biri. Yakın zamanda bir CNBC röportajında Ripple yöneticisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin netlik eksikliğini “sinir bozucu” olarak nitelendirdi. Aslında, Garlinghouse ABD bekçileri sadece düşünmeye dünyada izleme örgütleri olduklarını assert devam etti XRP bir güvenlik olarak belirteci.

“İronik bir şekilde, burada Amerika Birleşik Devletleri’nde aynı netliği sağlamadılar. XRP‘nin para biriminden başka bir şey olduğunu söyleyen tek ülke, Japonya, Birleşik Krallık, İsviçre, Singapur – hepsi XRP’yi bir para birimi olarak görüyor. “

Bunda bazı gerçekler var, özellikle de bu derecede düzenleyici belirsizlik dünyanın geri kalanında norm olmadığından. Japonya, Singapur ve İsviçre gibileri, Amerika Birleşik Devletleri’nden farklı olarak, açıkça tanımlanmış kripto varlıklara sahipler ve ikincisi, varlık sınıfını yasal olarak tanımlamadan hala iyi durumda.

Örneğin Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı [FSA], XRP’yi Ödeme Hizmetleri Yasası’nın tanımlarına göre bir kripto para birimi olarak görüyor .

 

İsviçre’de, FINMA’ya göre, ‘İsviçre yasaları, kripto para birimi veya sanal para birimi terimini tanımlamaz . Bugüne kadar kripto para birimleri menkul kıymet olarak değerlendirilmemiştir. ‘

Aynı röportajda Garlinghouse, XRP desteği için Singapur ve Kore’nin beğenisine de kredi verdi. Dedi

“Singapur gibi pazarlara ve hatta Kore’nin kripto para birimleri etrafında net düzenleyici çerçeveler tanımlamak ve bunlara sahip olmak için hükümetin yönlendirdiği düşünceli bir çabanın olduğu bölgelere kredi veriyorum”

Bununla birlikte, Ripple yöneticisinin, özellikle yukarıda belirtilen davanın nasıl gittiği göz önüne alındığında iyimser kaldığı unutulmamalıdır. Dedi

SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söyledi . Ve şimdi bir mahkeme tartışması yapıyoruz. Şimdiye kadar, nasıl gittiği konusunda kendimi iyi hissediyorum, ancak kesinlikle sinir bozucu. “

Açık kripto para birimi düzenlemelerinin eksikliği, geçmişte de bahsettiği bir şeydir. Başka bir röportajda Garlinghouse , ülkedeki inovasyonu gölgeleyen netlik eksikliğine karşı uyardı .

 “ABD’de inovasyon bazı yönlerden deneme aşamasındadır. Burada ABD’de kripto, blok zincirinin gelişmesi için inovasyon istiyoruz. ”

ambcrypto

binance.gif