• BITCOIN/TL
  561013,139
  % -6,16
 • ETHEREUM/TL
  37984
  % -5,58
 • RIPPLE/TL
  9.71
  % -8,49
 • BITCOIN CASH/TL
  5339.02,365
  % -9,77
 • LITECOIN/TL
  1741.27
  % -5,81
 • COSMOS/TL
  359.7
  % -8,37
 • CARDANO/TL
  18.75
  % -9,69
 • TETHER/TL
  9.5
  % -0,92

XRP dava güncellemesi: Mahkeme SEC’e bir darbe daha indirdi

binance.gif
Ripple v. SEC’ davası yeni bir dönüş yaptı ve XRP topluluğu bundan daha fazla sevinemezdi. Amerika Birleşik Devletleri Güvenlik ve Borsa Komisyonu [SEC], Ripple’ın XRP ile ilgili endişelerine erişim talep etmişti . Ancak Pazar günü, Yargıç Sarah Netburn düzenleyiciler tarafından bu talebi reddetti ve şunları söyledi:

“Ripple, SEC’in talep ettiği iletişimlerin feragat edilmemiş avukat-müvekkil ayrıcalığı tarafından korunduğunu iddia ediyor.”

SEC daha önce Yargıç Netburn’den Ripple’a XRP tokenlerinin satışı hakkında aldığı yasal tavsiyelerin kayıtlarını ve şirketin uyması gereken federal menkul kıymetler yasasının farkında olup olmadığı konusunda talimat vermesini istemişti. SEC, Ripple’ın bu tür bir uyumla ilgili yasal tavsiyeleri görmezden geldiğine ve XRP satışlarıyla devam ettiğine inanıyordu.

SEC, davasında Ripple‘ın bu satış yoluyla 1.3 milyar dolar topladığını belirtti. Ancak Yargıç, Ripple’ın yasal muhtırasına erişimi reddettiği için, Ripple’ın SEC’in kendisini ve diğerlerini XRP’nin kayıt dışı menkul kıymet statüsü hakkında uyarmadığı yönündeki argümanını destekledi.

Bu gelişme ile SEC, davayla mücadele etmek için diğer ipuçlarını takip etmeyi düşünmek zorunda kalabilir. Davayı yakından takip eden bir avukat olan Jeremy Hogan şunları söyledi :

“Yargıç, SEC’in Ripple’ın avukat görüş mektuplarını üretmeye zorlama hareketini REDDEDER. Çok önemli çünkü Yargıç, Ripple’ın XRP’ye ilişkin öznel inançlarının Adil Bildirim savunmasıyla ilgili olmadığını ve SEC’in Savunma ile savaşmak için kullanmak istediği yolu kapattığını belirtiyor.

SEC bu turu kaybetmiş olsa da, ilgili taraflar hala bir anlaşmaya varma belirtisi göstermediler. Crypto-Twitter’daki birçok kişi, iki tarafın bir anlaşmaya varabileceğini yorumladı, ancak bazı meraklılar, SEC tarafından XRP ve kripto üzerinde sağlanan bazı düzenleyici netlik sağlanana kadar Ripple’ın uzlaşmaya direnebileceğini ekledi.

@realLisaDaly şunları söyledi :

“[…]Ancak bir anlaşma bize kayıt netliği vermeyecek ve Ripple onsuz anlaşmayacak. Belki de Yüksek Mahkeme’nin Howey Testini bozması gerekecek.”

Yargıç Netburn, sonucunun yalnızca bu özel konu için geçerli olduğunu açıkladı ve şunları ekledi:

“Mahkeme, Ripple’ın savunmasının anlaşılabilir olup olmadığı veya değerli olup olmayacağı konusunda hiçbir pozisyon almıyor.”

ambcrypto

binance.gif