• BITCOIN/TL
  765238,392
  % 1,72
 • ETHEREUM/TL
  45437
  % -0,05
 • RIPPLE/TL
  14.7
  % 4,63
 • BITCOIN CASH/TL
  6389.22,738
  % 0,93
 • LITECOIN/TL
  1773.26
  % -1,60
 • COSMOS HUB/TL
  192.3
  % -1,20
 • CARDANO/TL
  7.16
  % 0,70
 • TETHER/TL
  27.55
  % 0,04

XRP, CMC’de 4. Sırayı Yeniden Aldı; Ripple Boss “Bugün Güzel Bir Gündü”

binance.gif

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse , “Bugün güzel bir gündü” diye tweet attı . Ve o haklı; XRP yatırımcılarının şu anda memnun kalacakları çok şey var. Bunların arasında en önemlisi, dünkü duruşma SEC’in beklediği gibi gitmedi.

SEC ve Ripple Hearing – Önemli Noktalar

Aralık ayından bu yana Ripple Labs, firmayı yerel XRP belirtecinde kayıtsız bir güvenlik sunmakla suçlayan SEC ile bir savaşa kilitlendi .

Dün bir keşif duruşması sırasında Ripple, bu dönüm noktası davasında başka bir puan daha attı, çünkü Yargıç Sarah Netburn, SEC’in Bitcoin ve Ethereum hakkındaki dahili belgeleri ele almasına karar verdi.

Özellikle, SEC’in herhangi bir üçüncü tarafın dahil olduğu XRP, Ether ve Bitcoin tartışmalarıyla ilgili tüm belgeleri aramasını ve sağlamasını emretti. Ancak gayri resmi belgeler keşfedilemez, bu, düşünce süreçleriyle ilgili e-postalar gibi öğeleri içerir.

SEC, Bitcoin ve Ether’de tuttukları belgelerin XRP’den farklı oldukları için bu durumla ilgisi olmadığını savunuyor. Bununla birlikte, Ripple’ın savunmasının önemli bir bileşeni, yasal süreç ve adil bildirim eksikliğidir.

Bu, SEC’in Bitcoin ve Ether’in menkul kıymet olmadığına dair önceki duyurularını ifade eder. Savunma, Ripple için bunun XRP için de geçerli olduğunu varsaymasının makul olduğunu savunuyor, özellikle de firmanın başka türlü bir ihbarı olmadığı için.

Avukat Jeremy Hogan , kararla ilgili olarak telefondaki duruşmayı dinledi ve olanlarla ilgili görüşünü sundu. Duruşmadaki olaylara dayanarak, bir “sigara içen silah” belgesi varsa, SEC’in önümüzdeki 30 gün içinde yasal işlemi geri çekmeye çalışacağını tahmin ediyor.

“Orada sigara içen bir silah türü belge varsa, önümüzdeki 30 gün içinde SEC bu davadan kurtulmaya çalışacaktır. Bu aynı zamanda Gensler’ın katılımıyla da uyumlu, bu yüzden eğer böyle olacaksa, bunu Mayıs ortasında bir ara arayın. “

Geçen yıl Aralık ayında dava haberleri çıktığında, XRP için işler acımasız görünüyordu. Durumun belirsizliği, iş ortaklarının Ripple ekosisteminden çıkışını tetikledi.

XRP, en düşük noktasında 0,17 dolardan işlem görüyordu ve önceki yerel yüksek seviyesinden% 70 değer kaybetti. Bu noktada dibe vuran yasal davanın ayrıntıları SEC’i olumsuz bir şekilde boyadığından yavaş bir yukarı doğru taşlama başladı.

Ripple’ın savunmasının gücünün bir işareti olarak, bu hafta XRP art arda iki önemli yeşil mum basarken işler gerçekten yükseldi. Bu, CoinMarketCap’te dördüncü sıraya devam etmek için Cardano ve Polkadot’u atlamak için yeterliydi.

XRP fiyatı, dava öncesi fiyatın üzerinde ve Şubat 2018’den bu yana görülmeyen bir seviye olan 1.10 $ ‘a yükseldi.

binance.gif