• BITCOIN/TL
  608438,669
  % 1,87
 • ETHEREUM/TL
  38722
  % 7,36
 • RIPPLE/TL
  10.6
  % 4,20
 • BITCOIN CASH/TL
  5936.1,635
  % 3,50
 • LITECOIN/TL
  1925.96
  % 10,12
 • COSMOS/TL
  333.62
  % 3,41
 • CARDANO/TL
  20.57
  % 4,99
 • TETHER/TL
  9.25
  % -0,98

XNO Tokeni, Kripto Borsası Bithumb Korea’ da Listelendi

binance.gif

Hong Kong merkezli bir blockchain çözümleri şirketi olan Xeno Holdings Limited ( xno.live ), 21 Ocak 2021’de ‘Bithumb Korea’ kripto para borsasında ekosistem yardımcı jetonu XNO’nun listelendiğini duyurdu.

Xeno Holdings tarafından geliştirilen Xeno NFT Hub, dijital öğelerin NFT’lere kolayca basılmasını sağlarken aynı zamanda herkesin güvenli bir şekilde NFT ticareti yapabileceği bir pazar sağlar.

Xeno NFT Hub proje ekibi, San Francisco merkezli Yosemite X teknoloji projesinin eski üyelerini ve bir oyun endüstrisi uzmanı olan Gabby Dizon ve Güneydoğu Asya merkezli NFT uzay etkileyicisi gibi profesyonelleri içeriyor.

NFT (Non-Fungible Token) teknolojisi, son yıllarda blockchain arenasında ve ötesinde büyük bir odak kazandı ve son yıllarda çevrimiçi oyun sektöründe, sanat dünyasında ve dijital telif hakları endüstrisinde dalgalar yarattı. NFT’lerin en güçlü özelliği, “NFT’lerin değiştirilemeyen veya taklit edilemeyen benzersiz dijital varlıklar olmasıdır”. Bitcoin veya Ether gibi değiştirilebilir token’ların aksine, NFT’ler aynı türdeki diğer tokenler ile değiştirilemez, bunun yerine her NFT’nin benzersiz bir değeri ve değiştirilemeyen özel bilgileri vardır. Bu gerçek, NFT’leri sanat eserleri, oyun öğeleri, sınırlı sürüm koleksiyon parçaları ve daha fazlası gibi dijital ve gerçek dünya öğelerinin sahipliğini kaydetmek ve kanıtlamak için mükemmel bir çözüm haline getirir.

NFT’ler halihazırda küresel piyasalarda aktif olarak işlem görmektedir. Örneğin, faaliyet gösteren en büyük pazar yerlerinden biri olan ‘Opensea’, son zamanlarda günlük ortalama ticaret hacminde ( DappRadar ) yaklaşık 120.000 ABD doları kaydetti ve NFT tabanlı sanat eserlerinin toplam hacmi Aralık 2020’de 8,2 milyon ABD dolarına ulaştı. Bu rakam 3,5 kat daha yüksektir. Kasım 2020’de belirlenen önceki rekordan  (Coindesk) .

Hong Kong merkezli Xeno Holdings, Güney Kore’nin yeni teknolojileri hızlı bir şekilde benimseme geçmişi ve pazarda güçlü bir yer edinmek için bu yeni teknolojilere dayalı hizmet ve ürünlerin başarı oranı nedeniyle başlangıçta Güney Kore’yi büyük bir pazar olarak hedeflemeye karar verdi. “Xeno NFT Hub’ının çeşitli geleneksel endüstrilere entegrasyonunu ve genişlemesini hızlandırmak için Güney Kore pazarını birincil başlangıç ​​noktamız olarak seçtik. Yeni NFT ürünleri serisi oluşturmak için yüksek değerli moda markaları, çevrimiçi oyun geliştiricileri ve eğlence şirketleriyle güçlü ortaklıklar kuruyoruz. ” dedi Xeno ekibi.

zycrypto

binance.gif