• BITCOIN/TL
  733282,658
  % -0,45
 • ETHEREUM/TL
  43875
  % -1,29
 • RIPPLE/TL
  14.06
  % 1,22
 • BITCOIN CASH/TL
  5820.13,556
  % -1,87
 • LITECOIN/TL
  1745.86
  % -4,00
 • COSMOS HUB/TL
  197.7
  % -2,57
 • CARDANO/TL
  6.81
  % -1,31
 • TETHER/TL
  27.06
  % 0,07

XELS, Carbon Offset Kredileri için Eko-bilinçli blok zinciri platformunu başlattı

binance.gif

Karbon piyasalarında katılımı ve şeffaflığı artırarak iklim değişikliğiyle mücadele eden önde gelen girişimlerden biri olan XELS , 8 Nisan 2021’de Bittrex Global’de kendi adını taşıyan XELS tokenini listeliyor.

Tokenize Karbon Kredisi 

XELS , hem işletmelere hem de bireylere , başlangıçta tokenize edilmiş gönüllü karbon dengeleme kredilerine odaklanan, blok zinciri tabanlı bir karbon dengeleme platformuna erişim sağlayacak . Bu krediler, tüketicilere karbon ayak izlerini azaltma konusunda ciddi olduklarını göstermek isteyen şirketler için giderek daha çekici hale geliyor .

Blockchain ile Dolandırıcılıkla Mücadele

Kyoto Protokolü ve Paris Anlaşmasının ardından karbon piyasalarının doğuşundan bu yana, dolandırıcılık karbon kredisi satışlarının ve ticaretinin etkinliğini engellemiştir. Kötü aktörler bazen sahte veya süresi dolmuş krediler satarlar ve “geri dönüşüm” dolandırıcılığı, emekli olmayan kredilerin iki katı harcanmasına yol açar. İşlemler değiştirilemediğinden, tersine çevrilemediğinden veya kopyalanamadığı için karbon piyasaları, blok zincirinin dağıtılmış defter teknolojisi için mükemmel bir kullanım örneğidir . Simgeleştirilmiş karbon kredileri, sonsuza kadar kullanımdan kaldırıldığını kanıtlayan halka açık bir işlem karması ile “yakılabilir” .

XELS kurucusu ve CEO’su Takeshi Nojima, XELS vizyonunu açıkladı:

” Ademi merkeziyetin, karbon piyasalarının etkili bir şekilde çalışabilmesinin tek yolu olduğuna inanıyoruz. XELS, endüstrinin üretimden satışa ve emekliliğe kadar açık, şeffaf kayıtlar tutmasını sağlayacaktır. Şirketlerin dolandırıcılık korkusu olmadan karbonlarını şeffaf bir şekilde dengelemelerini kolaylaştırmak, onları küresel ısınmayla mücadele etmeye daha da istekli hale getirecek ve tüketicinin çevre için gerçekten bir fark yaratma niyetinde olduklarına duyduğu güveni artıracaktır. “

XELS Jetonu

XELS , çeşitli endüstri standardı gönüllü karbon dengeleme kredilerine bağlı gelecekteki bir stabilcoin paketine erişmek için kullanılacak bir platform jetonu olarak var olacak . Gelecekte, şirket ayrıca ulusal sermaye ve ticaret anlaşmaları altında yoğun bir şekilde düzenlenen “uygunluk” kredileri sunmayı da amaçlamaktadır .

Japonya, işletmelerin ağır vergilerden kaçınmak için uyum kredileri satın almak zorunda kaldığı Avrupa ülkelerinin gerisinde kalıyor. XELS, Japonya’da, Başbakan Yoshihide Suga’nın 2050’ye kadar net sıfır yerli emisyona ulaşma hedefine katılmaya istekli olan çok sayıda borsaya kayıtlı şirketle görüşüyor.

Blockchainlerin Karbon Ayak İzini Azaltma 

XELS, lansman sırasında bir ERC20 belirteci olarak var olurken, şirket Ethereum, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ilişkili yüksek enerji tüketimini çevreleyen endişelerin farkında .

Bu yılın ilerleyen günlerinde, XELS, şirketin 2017’den beri geliştirmekte olduğu tescilli, düşük enerjili bir blok zincirine geçecek. XELS Chain, kullanıcıların tam bir düğümü çalıştırmasına olanak sağlarken hibrit bir teminat kanıtı ve iş kanıtı yaklaşımını benimsiyor. Güç tüketen madencilik donanımına ihtiyaç duymayan temel bir dizüstü bilgisayar

Dan 8 Nisan 2021, XELS platformu belirteci lider cryptocurrency borsada işlem için hazır olacaktır Bittrex Küresel . XELS ile geleceğin merkezi olmayan karbon pazarına erişmek isteyen işletmeler veya bireyler , daha fazla bilgi için offset@xels.io ile iletişime geçebilirler .

XELS hakkında daha fazla bilgi için:  https://www.xels.io/

 

binance.gif