• BITCOIN/TL
  553206,691
  % -2,41
 • ETHEREUM/TL
  38980
  % -1,45
 • RIPPLE/TL
  11.02
  % -3,21
 • BITCOIN CASH/TL
  2347.38,382
  % -2,62
 • LITECOIN/TL
  1879.21
  % -4,67
 • COSMOS HUB/TL
  214.7
  % -5,13
 • CARDANO/TL
  7.55
  % -4,89
 • TETHER/TL
  21.47
  % 1,55

WisdomTree, Avrupa’da Fiziksel Destekli Ethereum ETP’sini Piyasaya Sürüyor

binance.gif

NY merkezli bir fon yöneticisi olan WisdomTree Investments, yerel yan kuruluşları aracılığıyla iki Avrupa borsasında fiziksel olarak desteklenen bir Ethereum ETP başlattı. Bu, Bitcoin’in performansını takiben borsada işlem gören bir ürünün ardından, kuruluşun geçen ay yayınlanan ikinci kripto ile ilgili ETP’si oldu.

WisdomTree‘nin Avrupa’da ETH ETP Live’ı

Merkezi New York’ta bulunan WisdomTree Investments, borsada işlem gören bir fon ve borsada işlem gören bir ürün sponsoru ve bir varlık yöneticisidir. Dünya genelinde yaklaşık 73 milyar dolarlık AUM’a sahip olan firma, bu haftanın başlarında Ethereum ETP’sinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu .

Ürün halihazırda Almanya’nın Börse Xetra’sında ve İsviçre’nin SIX Borsasında ETHW kısaltması altında yayında. WisdomTree, yatırımcılara “Ethereum ağının yerel para birimi olan ether fiyatına maruz kalmanın basit, güvenli ve uygun maliyetli bir yolunu” sağlamak da dahil olmak üzere Ethereum ETP’sinin faydalarını özetledi.

Ek olarak, ETHW, yatırımcıların “kripto para birimini doğrudan tutmaya, özel erişim anahtarlarını saklamaya veya blok zinciri veya dijital para birimi altyapısıyla herhangi bir şekilde etkileşime girmeye gerek kalmadan” ikinci en büyük dijital jetona maruz kalmasını sağlar.

Nisan ayının başlarında WisdomTree , Avrupa’da borsada işlem gören ilk ürünü olan Bitcoin ETP’yi piyasaya sürdü .

Sermaye Piyasaları ve Dijital Varlıklar Başkanı Jason Guthrie şimdi ETHW ile genişlemeyi yorumlayarak, bunu “kurumsal yatırımcılar için yenilikçi dijital varlık çözümleri sunma taahhüdümüzü daha da gösteren” bir “önemli kilometre taşı” olarak nitelendirdi.

Şirket, şu anda “hem % 0,95 toplam gider oranı hem de Avrupa Birliği genelinde pasaport ile Avrupa’da en düşük fiyatlı fiziksel olarak desteklenen eter ve bitcoin ETP’leri sunduğunu” savundu.

ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase’in, her iki WisdomTree ETP’si için de koruyucu görevi göreceğini belirtmekte fayda var.

Avrupa’daki Ethereum ETP’lerin Listesi Büyüyor

WisdomTree Ethereum ETP, CoinShares’in ether performansının ardından Avrupa’da kendi borsada işlem gören ürününü piyasaya sürmesinden birkaç ay sonra geldi . Eski Kıta’daki en büyük dijital varlık yöneticilerinden biri, AUM’da 75 milyon dolar ile ETHE kısaltması altındaki versiyonunu yayınladı.

İlginç bir şekilde, ETHE ayrıca İsviçre’nin birincil borsasında işlem görüyor, ancak Börse Xetra’da işlem yapmıyor. CoinShares’ın Ethereum ETP’si, her bir ETHE birimi 0,03 eter jetonunu temsil ettiği için fiziksel olarak desteklenmektedir.

cryptopotato

binance.gif