• BITCOIN/TL
  561817,217
  % -1,01
 • ETHEREUM/TL
  35147
  % -2,25
 • RIPPLE/TL
  10.32
  % -3,06
 • BITCOIN CASH/TL
  5626.11,210
  % -4,37
 • LITECOIN/TL
  1707.96
  % -1,90
 • COSMOS/TL
  302.91
  % -2,27
 • CARDANO/TL
  19.96
  % -2,09
 • TETHER/TL
  9.28
  % -0,31

Washington DC’den bir çift, 5,8 milyon dolar değerinde 3.000 ETH içeren kripto cüzdanlarına erişemiyor

binance.gif

2014 yılında 3.000 Ethereum coin satın alan Yuki ve Art Williams, kripto cüzdanlarını açamıyor. Aile, temel JSON dosyasının hiçbir zaman indirilmediğini ve bu nedenle 5.8 milyon dolara erişimlerinin olmadığını iddia ediyor.

Yardım Arayışında

Amerikan medyası 7news’e göre, Washington DC ailesi Yuki ve Art Williams, kripto cüzdanlarında 3.000 ETH coine sahip. Ne yazık ki, karı ve koca sadece onları görebilir ve varlıklara erişemez. Çift , 2014 yılında varlıkları satın aldıklarında JSON dosyasının hiçbir zaman indirilmediğinde ısrar etti . Sanat Williams dedi ki:

“Talimatlar, bilgisayarınızı bir buçuk saat açık bırakmaktı ve ilerleme çubuğu gösterdiği gibi JSON dosyasını doldururken görünecekti. Ne yazık ki bizim için ortaya çıkmadı.”

Bugünkü fiyatlarla hesaplanan cüzdan 5,8 milyon doları içeriyor. Bay Williams, 7news’e Ethereum Vakfı’nın kendisine sorunu çözme ve ona bir yedek JSON dosyası gönderme sözü verdiğini söyledi. Ancak ailesi hala bekliyor.

Çift, fonlarına erişmek için başka bir girişimde, İsviçre merkezli Vakfa e-posta gönderdi ve onlara satın alma kanıtı ve sorunun ekran görüntülerini gösterdi. 7news ayrıca Ethereum Vakfı’na ulaşmaya çalıştı ancak yorum alamadı.

Ailenin henüz yapmadığı son hamle, İsviçre’de mahkemede dava açacak bir hukuk firması tutmaktır. Avukatlar, işlem sırasında Ethereum Vakfı’nın çaresiz çifte bir JSON dosyası vermesini talep edecekti.

“En hafif tabirle yıkıcı. Açıkçası, bu hayat değiştiren para,” diye ekledi Bay Williams.

7.002 BTC’ye Erişimi Kaybeden Adam

Kripto para birimlerine yatırım yapmak, yalnızca varlıkların değişken doğası nedeniyle riskli değildir. Bunun dışında yatırımcıların özel anahtarlarını kaydetmeleri ve korumaları gerekmektedir. Birinin özel anahtarlarını kaybetmesi durumunda, bu geri dönüşü olmayan bir felakete yol açabilir. Stefan Thomas ve Bitcoin’leri 223 milyon dolardan fazla değerinde.

Ancak Thomas, o zamanlar çok az veya hiç değeri olmadığı için yeni varlıklarına fazla dikkat etmedi ve cüzdanın dijital anahtarlarını kaybetti. Ancak sonraki yıllarda BTC’nin fiyatı patladı ve şimdi 7.002 jeton yaklaşık 223 milyon dolar değerinde.

IronKey adlı cüzdan, kullanıcıların parolayı on kez tahmin etmelerine izin veriyor. Thomas şimdiye kadar sekiz kez fonlara erişmeyi denedi, ancak hepsi başarısız oldu. On kez başarısız olursa, cüzdan sonsuza kadar şifrelenir.

“Yatağa uzanıp bunu düşünürdüm. Sonra yeni bir stratejiyle bilgisayara giderdim ve işe yaramazdı ve yine çaresiz kalırdım” dedi adam.

Yukarıdakilerden herhangi birini önlemek için kripto güvenliğini ciddiye almanız ve her zaman bu ipuçlarını uyguladığınızdan emin olmanız şiddetle tavsiye edilir .

cryptopotato

binance.gif