• BITCOIN/TL
  602760,473
  % 0,94
 • ETHEREUM/TL
  39485
  % 2,58
 • RIPPLE/TL
  10.55
  % 0,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6036.57,205
  % 1,82
 • LITECOIN/TL
  1908.14
  % 0,01
 • COSMOS/TL
  332.24
  % 0,96
 • CARDANO/TL
  20.76
  % 1,51
 • TETHER/TL
  9.57
  % 3,79

Wall Street’in En Başarılı Yatırımcılarından Biri 1,5 Milyar Dolarlık Kripto Yatırımı Yapmayı Planlıyor

binance.gif

Amerikalı iş adamı ve eski kripto para birimine şüpheci Carl Icahn, kripto para piyasasına “nispeten büyük bir yoldan” girmeyi düşünüyor – “milyar dolar, milyar buçuk” yatırımla dalga geçiyor .

2018 yılında aktivist yatırımcı denilen ile bir röportaj sırasında cryptocurrency “gülünç” CNBC ekleyerek, “belki onlar için çok yaşlıyım, ama o şeyi dokunmam.” Icahn ayrıca daha önce kriptoyu 18. yüzyıl kara balonuyla karşılaştırmıştı.

Ama konuşma 26 Mayıs tarihinde Bloomberg, o kripto bir ilgi dile getirdi.

Tüm işe bakıyorum. Şu anda ne alacağıma bakmıyorum. Ben sadece tüm işe ve buna nasıl dahil olabileceğime bakıyorum. “

Icahn, Oaktree Capital Group kurucu ortağı Howard Marks, MicroStrategy’den Michael Saylor ve Dallas Mavericks’in Mark Cuban’ı da dahil olmak üzere, son aylarda kripto konusundaki önceki küçümseyici duruşlarını yeniden değerlendiren diğer önemli finansal büyük oyunculara katıldı .

Icahn Ethereum’u Bitcoin’e Tercih Ediyor

Icahn Enterprises’ın 85 yaşındaki kurucusu, kripto para birimlerinin burada kalacağını iddia etti. Ancak, bugün çıkarılan birçok kripto paranın hayatta kalmayacağı konusunda uyarıyor.

“Kripto para birimleri hakkında söyleyeceğim… Bugün piyasada ticaret yapan çok sayıda kurtulan olacağını sanmıyorum. Bence orada güvenlik ve değer olduğunu gerçekten hissetmenin bir türü olmalı. “

Kullanım durumu hakkında soru sorulduğunda milyarder, dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin hem bir değer deposu hem de bir ödeme sistemi olarak işlev görebileceğini savunarak Ethereum ağına atıfta bulundu: “Ethereum ile temel blok zinciri bu. Yani Ethereum’un iki şeyi var – onu bir ödeme sistemi olarak kullanabilirsin, onu bir değer deposu olarak kullanırsın. “

Başka bir deyişle, Icahn, ethereum ve bitcoin’in çok farklı olduğuna inanıyor. Ona göre, bellwether kripto para birimi “sadece bir değer deposu”.

zycrypto

binance.gif