• BITCOIN/TL
  720739,213
  % -1,61
 • ETHEREUM/TL
  43035
  % -2,29
 • RIPPLE/TL
  13.57
  % -2,04
 • BITCOIN CASH/TL
  5612.56,292
  % -2,60
 • LITECOIN/TL
  1706.4
  % -3,79
 • COSMOS HUB/TL
  200.82
  % 0,83
 • CARDANO/TL
  6.67
  % -2,31
 • TETHER/TL
  26.98
  % -0,28

Wall Street Veteran, 25 Milyon Dolarlık Kendi Bitcoin Fonu’nu Başlattığını Duyurdu

binance.gif

Wall Street, enflasyon riskinden korunma ihtiyacındaki artış ve diğer varlık sınıflarına göre altın fiyatındaki göreli durgunluk nedeniyle son birkaç aydır Bitcoin’in her yerinde görüldü. Bu, kısa bir süre önce bir Wall Street emektarı ve eski Beyaz Saray çalışanı, 25 milyon dolarlık kendi yatırımıyla bir BTC fonu başlattığında doğrulandı ve bu, önde gelen kripto varlığına talep olduğunu gösterdi.

Scaramucci Kickstarts Bitcoin Fonu

Yahoo Finance’e göre , 9.2 milyar dolarlık fon fonu SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, kayıtlı yatırım danışmanlarının (RIA) BTC’ye yatırım yapmasını sağlamak için bir Bitcoin fonu başlattı.

Fonu işletecek olan SKyBridge, bu yeni fon için yakın zamanda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir Form D başvurusunda bulundu.

Fonu başlatmak ve ona inandığını göstermek için kurucu Scaramucci kendi sermayesinin 25 milyon $ ‘ını fona koydu.

Bu fonun daha fazla sayıda yatırımcının BTC’ye maruz kalmasına izin vereceğini düşünüyor. Sorun şu ki, birçok kurumsal oyuncu ve hatta perakende tüccarlar BTC’ye yatırım yapmayı zor buluyor.

Wall Street Destek Yükselmeleri

Bitcoin’in devam eden Wall Street desteğinin bir işareti olarak, borsalardaki jeton miktarı keskin bir düşüşe geçti. Glassnode CTO’su Rafael Schultze Kraft, aşağıda görülen tabloya atıfta bulunarak geçtiğimiz günlerde şunları söyledi :

“#Bitcoin, arz ve likidite krizinde. Bu son derece boğa! Ve fazlasıyla küçümsenmiş. Önümüzdeki aylarda bunun Bitcoin’in fiyatına önemli ölçüde yansıdığını göreceğimize inanıyorum. Verilere bir göz atalım. “

Bu kripto paraların büyük bir alıcısı MicroStrategy’dir. Amerikan iş hizmetleri şirketi, bu haftanın başlarında yayınlanan bir basın bülteninde 650.000.000 dolar değerinde BTC satın aldığını yazdı:

“TYSONS CORNER, Va .– (BUSINESS WIRE) –Dec. 21, 2020– En büyük bağımsız halka açık iş zekası şirketi olan MicroStrategy® Incorporated (Nasdaq: MSTR) (“Şirket”), bugün, kendi yatırımlarına göre yaklaşık 650,0 milyon $ nakit karşılığında yaklaşık 29.646 bitcoin daha satın aldığını duyurdu. Hazine Rezerv Politikası, ücretler ve harcamalar dahil bitcoin başına ortalama 21.925 dolar ‘lık bir fiyatla. “

Şirket, BTC’nin borcunun değerindeki büyümeyi aşmak için zamanla takdir edeceğine inanıyor, çünkü bu paraları üst düzey dönüştürülebilir senetlerin satışı yoluyla elde edilen borçla satın alıyor.

newsbtc

 

binance.gif