• BITCOIN/TL
  724955,525
  % -1,10
 • ETHEREUM/TL
  43228
  % -1,92
 • RIPPLE/TL
  13.68
  % -1,78
 • BITCOIN CASH/TL
  5660.25,697
  % -2,04
 • LITECOIN/TL
  1719.96
  % -3,04
 • COSMOS HUB/TL
  201.99
  % 1,66
 • CARDANO/TL
  6.72
  % -1,72
 • TETHER/TL
  27.12
  % 0,31

Vitalik Buterin ve Kripto Sektöründeki Kişilerden Hindistan’a COVID-19 Yardımı İçin Kripto Bağışı

binance.gif

Vitalik Buterin de dahil olmak üzere kripto alanındaki birkaç yüksek profilli kişi, Hindistan’da COVID-19 yardımı için kripto bağışları yaptı.

Buterin’in kendisi , yaklaşık 650.000 $ tutarında 100 ETH ve 100 MKR bağışladı. Diğer bağışçılar arasında Balaji Srinivasan ve Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal bulunmaktadır.

Kripto yardımı

En kalabalık ikinci ülke, endişe verici bir gelecek sunan rekorlar kıran vakaların “tsunamisinden” muzdarip. Yetkililer ve sağlık tesisleri yetişmekte zorlanırken, Hindistan Pazar günü 350.000’den az vaka kaydetti .

Srinivasan ve Buterin, Nailwal’ın ülke için bir kripto fonu başlatmasının ardından bağışları yaptı. Srinivasan 100.000 dolara kadar bağış yapacak . Fon bağış kabul Bitcoin , dogecoin , Tezos ve XRP diğerleri arasında.

Srinivasan 50.000 $ ‘lık bağışın ardından, kripto paranın Hindistan’ın gelişen ekonomisini nasıl teşvik edebileceğinden bahsetti.

Bugün, Hindistan’a hızlı ve şeffaf kripto akışları, COVID yardımını finanse ediyor. Yarın, bunları Hindistan’ın küçük işletmelerini ve girişimlerini finanse etmek için kullanabiliriz. “

Bu arada Hindistan, kripto para biriminin ülke içindeki durumuna henüz karar vermiş değil. Yetkililer sık ​​sık yasaklama ve yasallaştırma arasında gidip gelirler .

İçeriden öğrenenler ve girişimciler, bir yasağın pratikte imkansız olacağını vurgulamanın yanı sıra, kripto paranın ekonomik faydalarını detaylandırarak hükümete lobi yaptılar. Hindistan halihazırda muazzam bir kamu yararı gören birkaç önemli kripto para birimi şirketine ev sahipliği yapıyor .

Hindistan artan vakalarla mücadele ediyor

Geçen yıl biraz sakin bir dönemin ardından Hindistan, hızla dünyanın en çok etkilenen ülkesi haline geldi . Hindistan şu anda vaka sayısı bakımından Amerika Birleşik Devletleri’nin gerisindedir, ancak ABD’nin güçlü aşılama hamlesi, yayılmayı engellemeye yardımcı olmuştur.

Hindistan, ikinci dalganın çok daha kötü olduğu vaka sayısında katlanarak artış yaşıyor. Ülke , yükselişe katkıda bulunan dini toplantılar ve siyasi mitinglerle geçen yılın sonlarında nöbet tuttu.

Ülkenin sağlık altyapısı eksikliklerini gösteriyor ve korkunç bir oksijen eksikliği özellikle ölümcül. Sokaklarda ölmekte olan insanlar hakkında haberler geldi, büyük ölçekli kremasyonların videoları da dolaşıyor.

Diğer ülkeler, ekonomik bir güç merkezi ve dünya sahnesinin önemli bir parçası olan Hindistan’a yardım etmeyi kabul ettiler. Amerika Birleşik Devletleri malzeme sağlamayı kabul ederken, Almanya ülkeye oksijen tankları gönderme sözü verdi.

Durumların ciddiyeti ne olursa olsun, Hindistan belki de kripto paranın iyi bir şekilde kullanılabileceğini görebilir. Büyük bağışlar, kripto para biriminin yasadışı faaliyetlerden çok daha iyi bir neden potansiyeline sahip olduğunu kanıtlıyor.

 

beincrypto

binance.gif