• BITCOIN/TL
  571941,676
  % 0,85
 • ETHEREUM/TL
  42384
  % -1,38
 • RIPPLE/TL
  10.06
  % -0,71
 • BITCOIN CASH/TL
  5051.97,336
  % -1,77
 • LITECOIN/TL
  1858.46
  % -3,35
 • COSMOS/TL
  496.96
  % -2,93
 • CARDANO/TL
  19.31
  % -3,99
 • TETHER/TL
  13.62
  % 0,23

Vitalik Buterin: Kripto Baloncuktur Ama Oyuncak Değil

binance.gif

Geçtiğimiz hafta kişisel servetinin büyük bir kısmını silip süpüren Buterin, CNN’e, daha önce birkaçına sahip olduğumuzu belirterek piyasa çöküşünden endişe duymadığını söyledi.

Mevcut durumu , ne zaman patlayacaklarını bilmenin “herkesin bildiği gibi tahmin etmenin zor” olduğunu belirten bir baloncuğa benzetti . “Bundan aylar sonra sona erebilir” önermesine devam etmeden önce, “Zaten sona ermiş olabilir,” diye ekledi.

Şimdiye kadar bu büyük kripto balonlarından en az üç tanesini gördük. Ve çoğu zaman, baloncukların durmasının nedeni, teknolojinin henüz orada olmadığını açıkça ortaya koyan bazı olayların meydana gelmesidir. “

Buterin’in Ethereum adresi  şu anda cari fiyatlarla tahmini 895 milyon dolar değerinde 325.000 ETH tutuyor. Bu, 12 Mayıs’taki 1,4 milyar dolarlık zirve değerinden % 35 daha düşük.

Kripto Oyuncak Değildir

Buterin, şu anki sahneyi dört yıl önceki son ‘balon’ ile karşılaştırarak şunları söyledi:

“Kripto, dört yıl önce bile olmadığı bir şekilde ana akım için hazır olmaya yakın gibi geliyor. Kripto artık sadece bir oyuncak değil. “

Anlatı bu sefer Ethereum için farklı oldu, büyük kurumsal oyuncular sahneye giriyor ve fiyatları yükseltiyor. Bununla birlikte, bazı endüstri gözlemcileri , son piyasa düşüşü için türev borsalarında yüksek kaldıraçlı ticareti suçluyor .

Buterin, emin olmasa da, Ethereum’un nihayetinde Bitcoin’i yakalayıp piyasa değerinde geçtiğine dair bir “ihtimal” olduğunu sözlerine ekledi. Yazım sırasında, Ethereum piyasa değeri 318 milyar dolardı – Bitcoin’in piyasa değerinin% 42,5’i.

Ethereum beyni, ‘Elon etkisi ‘ ile ilgili olarak, bunun sahneye yeni bir şey olduğunu ve etkisinin sonunda azalacağını belirtti.

“Elon Musk tweetlemesi, kripto alanının sadece geçen yıl ve bu yıl tam anlamıyla ilk kez tanıtıldığı bir şey. Biraz çılgınlık beklemenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ama piyasaların öğreneceğini düşünüyorum. Elon sonsuza kadar bu etkiye sahip olmayacak. “

Devam eden Dogecoin şilini ile ilgili olarak Buterin, “Elon’un bunların hiçbirinde kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum.”

cryptopotato

binance.gif