• BITCOIN/TL
  763418,445
  % 1,52
 • ETHEREUM/TL
  45313
  % -0,24
 • RIPPLE/TL
  14.67
  % 3,74
 • BITCOIN CASH/TL
  6379.95,161
  % 0,30
 • LITECOIN/TL
  1770.72
  % -1,61
 • COSMOS HUB/TL
  192.08
  % -1,74
 • CARDANO/TL
  7.15
  % 0,26
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,05

Visa: Latin Amerikalıların % 25’i Kripto Para Birimleriyle Ödeme Yapmak İstiyor

binance.gif

Latin Amerikalılar kripto para birimleri istiyorlar ve sadece enflasyon veya tasarruf için bir önlem olarak değil. Onları da harcayabilmek istiyorlar.

Brezilya medyasıyla paylaşılan yakın tarihli bir Visa araştırması, Latin Amerika’daki tüm kredi kartı kullanıcılarının% 25’inin, ödeme işlemcileri onlara bunu yapma fırsatı verirse kripto para birimleri ile deney yapmak isteyeceğini ortaya koydu.

Üçüncü Visa COVID-19 Tüketici Duyarlılığı anketi, kilitlenme sırasında tüketici eğilimlerini değerlendirmeyi amaçladı. Anket verileri , tüketicilerin% 78’inin gelecekte kripto para birimleri de dahil olmak üzere yeni ödeme teknolojilerini kullanmayı beklediğini ortaya koydu .

Kullanıcıların çoğunluğu (% 58) sosyal ağlar (WhatsApp Pay veya WeChat Pay gibi) üzerinden ödeme yapmayı bekliyor. Birçoğu (% 42) ayrıca biyometrik ödemeler de bekliyor – parmak izleri, retinalar veya yüz tanıma yoluyla doğrulanan işlemler.

Kripto para birimleri, kullanıcıların % 25’i teknolojiyi kullanmaya istekli olarak, önem sırasına göre üçüncü sırada yer aldı. Dijital varlıklar,% 22 ile Nesnelerin İnterneti ve % 10 ile sanal / artırılmış gerçeklik gibi diğer teknolojileri geride bıraktı.

Latin Amerika, kripto para biriminin benimsenmesi açısından zaten küresel bir lider. Chainalysis tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, Venezuela ve Kolombiya’nın bu alandaki dünya sıralamasında ilk sıralarda yer aldığını ortaya koydu . Havale, kredi ve diğer işlemleri kolaylaştırmak için kripto para birimlerinin kullanılması sayesinde bölgede birkaç başlangıç ​​ve teknolojik çözüm büyüdü.

Ödeme çözümleri diğer alanlarda da ilerlemiştir. Örneğin, WhatsApp Pay, son dakika yasal sorunlarla karşılaşmadan önce Brezilya’da kullanıma hazırdı . Venezuela, anında SMS ödeme hizmetini ve çevrimdışı kripto ödeme hizmetini etkinleştirdi ve dijital ödeme girişimleri Kolombiya’da çok popüler.

Koronavirüs salgını sırasında birçok alışkanlık değişti ve tüketiciler değişen perakende ortamına uyum sağlamaya başladı. Nakit kullanımı önemli ölçüde azaldı ve temassız ödeme talebi arttı.

Dahası, Arjantin, Kolombiya, Peru ve hatta Venezuela gibi ülkeler , halka açık projelerde blockchain teknolojilerini kullanmak için çalışıyor.

Kriz zamanlarında fırsatlar ortaya çıkar ve COVID’in artçı şokları bölgedeki kripto ödemeleri için gerçekten bir artış sağlayabilir.

decrypt

binance.gif