• BITCOIN/TL
  531961,254
  % 0,45
 • ETHEREUM/TL
  34801
  % 5,59
 • RIPPLE/TL
  10.45
  % 1,61
 • BITCOIN CASH/TL
  5504.99,702
  % 1,08
 • LITECOIN/TL
  1664.16
  % 2,40
 • COSMOS/TL
  312.98
  % 0,08
 • CARDANO/TL
  20.04
  % 0,00
 • TETHER/TL
  9.22
  % -0,08

Visa, CBDC’ler ve Stablecoin’ler için Katman 2 Ödeme Kanalını Duyurdu

binance.gif

30 Eylül’de Visa’nın Küresel CBDC Ürün Lideri Catherine Gu, şirketin araştırma ve ürün ekiplerinin Evrensel Ödeme Kanalı (UPC) adlı yeni bir blok zinciri girişimi üzerinde çalıştığını yazdı.

Zincirler arası birlikte çalışabilirlik merkezi, dijital varlıkların transferini kolaylaştırmak için farklı DLT ağlarını birbirine bağlayacak.

Gu , merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ve Tether gibi bir sabit para gibi farklı para türleri kullanarak bir faturayı arkadaşlar arasında bölme örneğini kullandı . Bunu bir tür para için evrensel adaptör olarak tanımladı:

“Bunu blok zincirler arasında merkez bankalarının, işletmelerin ve tüketicilerin para biriminin biçim faktörü ne olursa olsun sorunsuz bir şekilde değer alışverişinde bulunmalarına izin veren “evrensel bir bağdaştırıcı” olarak düşünün.”

Kripto Para Birimlerini Uzlaştırmak İçin Vize?

Visa, dijital para birimlerinin gelecekte günlük finansal yaşamın bir parçası olacağından emin. Ödeme devi, Amerika Birleşik Devletleri hala bu cephede ayak sürse bile daha fazla CBDC’nin piyasaya sürüleceğinden emin.

Visa’nın UPC’si, sorunsuz transferler sağlamak için tüm bu yeni piyasaya sürülen CBDC’leri ve stabilcoin’leri tek bir çapraz zincir platformda birleştirmeyi amaçlıyor. UPC merkezi, farklı ülkeler için CBDC ağları veya onaylanmış özel stabilcoin ağları gibi blok zincirler arasında özel ödeme kanallarını bağlayacaktır.

Gu ayrıca Visa’nın isim vermese de çok daha yavaş olan mevcut halka açık blok zincirlere göre sunabileceği belirli işlem hızı avantajları olduğuna dikkat çekti. Yeni platform, ana zincirlerden işlemleri işleyen bir katman 2 görevi görecek.

“UPC’nin özel ödeme kanalları blok zinciri dışında kurulacak ve çeşitli blok zincir ağlarıyla geri iletişim kurmak için akıllı sözleşmelerden yararlanacak, yüksek işlem hacmini güvenli ve güvenilir bir şekilde sunacak ve genel olarak hızları artıracaktır.”

UPC çözümünün, bir blok zincir ağları ağı olarak hizmet etmeyi amaçladığını ve “Visa ağından veya ötesinden kaynaklansın, birden fazla para hareketi biçimine değer katan” diye ekledi.

Bitcoin veya Ethereum gibi kripto para birimlerini transfer etme yeteneğinden söz edilmedi, ancak ortaya konan altyapı büyük olasılıkla buna izin verecekti. Visa, bu yılın başlarında BTC’den dijital altın olarak söz etti ve açıkça bu alanın bir parçası olmaya hevesli.

Cardano Partner COTI, Visa Banka Kartlarını Piyasaya Sürüyor

30 Eylül’deki ilgili bir gelişmede, dijital fintech platformu COTI , kullanıcılara Visa banka kartları ve banka hesapları sağlayacak yeni ürünleri duyurdu .

Temmuz ayında Visa , Avustralya pazarı için Bitcoin ödemelerine izin verecek ilk banka kartını onayladı.

cryptopotato

binance.gif