• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Uzman Görüşü: Bitcoin Parasal Bir “Manipülasyon Ölçer” Haline Geldi

binance.gif

Bitcoin fiyatı bir kez daha yükseliyor ve direnci mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın yeniden test ediyor. Önde gelen kripto para birimi konusunda üst düzey bir uzmana göre, varlığın fiyat grafiği, hükümetler tarafından devam eden ekonomik büyüme “mühendisliğini” ölçen bir tür “manipülasyon göstergesi” haline geldi.

Durum buysa, ABD Temsilciler Meclisi 1.9 trilyon dolarlık başka bir tarihi yardım paketini geçtiğinden, direnç Bitcoin‘i daha uzun süre tutamayacak. Şimdiye kadar “manipülasyon göstergesinin” nasıl tepki verdiğine daha yakından bakalım.

Bitcoin Devam Eden Devlet Ekonomi Mühendisliğine Çözüm Oluyor

Büyük Durgunluk sırasında, felaket bir ekonomik çöküşü önlemek için benzeri görülmemiş banka kurtarmaları ve başka önlemler alındı. Pandora’nın nicel genişleme kutusu açıldıktan sonra durdurulamaz .

O günden beri, ücret uçurumları ve mali eşitsizlik yalnızca genişledi. Değişimi aşılamak için en iyi girişim, 2008’de Satoshi Nakamoto tarafından yaratıldı .

Bugün, Bitcoin aktif olarak aynı kavgayla savaşıyor ve kazanıyor . Kripto para biriminin kıt olan 21 milyon BTC arzı, fiat para arzının şimdiye kadarki en hızlı hızında genişlediği bir dönemde değerini kanıtlıyor.

Pandeminin etkisiyle mücadele etmek için benzeri görülmemiş oranlarda dolarlar ve diğer küresel para birimleri yaratıldı ve ekonomi her zayıfladığında her zaman daha fazla teşvik gerekli olacaktır.

Uzman Preston Pysh’a göre , bunun gerçekleştiği oran doğrudan Bitcoin fiyat tablosunun kendisinde beliriyor ve hükümetlerin ekonomik faaliyeti canlandırma umuduyla yaptığı “mühendislik” e karşı etkili bir “manipülasyon göstergesi” olarak hareket ediyor.

 

manipülasyon göstergesi bitcoin

Parasal “Manipülasyon Göstergesi” Şu Anda Ne Diyor?

Bitcoin’in yukarıdaki fiyat tablosuna bakıldığında, fiyat hareketi nispeten istikrarlı – değişken bir kripto para birimi için olduğu kadar istikrarlı. Ancak geçen yıl Kara Perşembe olduğunda ve daha önce hiç görülmemiş şekilde büyük bir düşüş yaşandığında.

Aşırı aşağı hareket, yeni ortaya çıkan kripto para birimi için mükemmel bir fırtına olan şey tarafından daha da alevlendirilen, ters yönde çok güçlü bir kutup hareketi ile sonuçlandı.

Hiper enflasyon nedeniyle yükselen fiyatlara ek olarak, teknolojinin benimsenmesi patlama yaşıyor ve kurumlar ilk kez devreye giriyor ve daha yeni başladı. Genellikle bu tür bir ortamda performans gösteren altın zarar gördü ve çıkışların doğrudan Bitcoin’e gittiğini gördü.

Mevcut boğa piyasası yükseliş trendi, daha fazla teşvik paketi geçmenin eşiğinde olduğundan ve fonlar doğrudan işletmelere ve bireylere dağıtıldığından, devam etmeye hazır. Hiper enflasyon riski hala yüksek ve Bitcoin satın almak en iyi savunma olmaya devam ediyor.

newsbtc

binance.gif