• BITCOIN/TL
  567289,647
  % -0,71
 • ETHEREUM/TL
  39027
  % -0,42
 • RIPPLE/TL
  10.81
  % 0,40
 • BITCOIN CASH/TL
  2357.48,626
  % 0,16
 • LITECOIN/TL
  1887.33
  % -0,85
 • COSMOS HUB/TL
  217.89
  % -2,48
 • CARDANO/TL
  7.8
  % -0,01
 • TETHER/TL
  20.83
  % 1,01

Üst düzey Temsilci Patrick McHenry: SEC Başkanının Son Kripto Hareketi Amerikan inovasyonuna zarar verecek bariz bir güç gaspı

binance.gif

Düzenleyicilerin kripto endüstrisine yönelik pozisyonunun hangisi olacağını belirleme savaşı Amerika Birleşik Devletleri’nde kızışıyor. Bazı ünlü politikacılar, devletin vatandaşlarını yetersiz düzenlenmiş bir endüstrinin risklerinden koruma görevi olduğunu iddia ederken, aynı derecede etkili olan diğerleri, aşırı düzenlemenin yatırımcıları uzaklaştırdığını iddia ediyor.

Temsilci Patrick McHenry (R-NC) ikinci grupta yer alıyor ve bu hafta bunu bir kez daha netleştirdi.

Bir In resmi açıklamada Evi Finansal Hizmetler Komitesi web sitesinde yayınlanan Patrick McHenry cryptocurrency endüstrisi üzerinde daha fazla kontrol uygulamak için onun düzenleyici yetkilerini artırmada SEC Başkanı Gary Gensler en son ilgiyi sorguladı.

“Başkan Gensler’in, menkul kıymetler dışındaki borsalar üzerinde Kongre’den yargı yetkisi istemeye yönelik son hamlesi, Amerikan inovasyonuna zarar verecek bariz bir güç gaspıdır.”

Temsilci Patrick McHenry, ABD’nin Daha İyi Yasalara İhtiyacı Olduğunu Düşünüyor

Birkaç gün önce Senatör Elizabeth Warren , Gary Gensler tarafından yazılan ve kripto para birimi endüstrisini düzenlemek için daha fazla güç isteyen bir mektubu paylaştı . Metinde Gensler, kripto para yatırımcılarının “yeterince korunmayan” platformlar kullandığını garanti ediyor ve tüm merkezi veya merkezi olmayan borsaların SEC tarafından düzenlenmesi gerektiğini savunuyor.

“Kripto finans dünyasında artık insanların jeton ticareti yapabileceği platformlar ve insanların jeton ödünç verebileceği diğer yerler var. Amerikan halkı, hem merkezi hem de merkezi olmayan finans (“DeFi”) platformları olan bu mekanlarda kripto satın alıyor, satıyor ve ödünç veriyor. Bu çeşitli platformların yalnızca menkul kıymetler yasalarını içermediğine inanıyorum; bazı platformlar ayrıca emtia yasalarını ve bankacılık yasalarını da içerebilir.”

Mektupta Gensler ayrıca kripto ticareti, borç verme ve DeFi ile ilgili düzenlemelere öncelik verilmesini de istiyor. “Düzenleyiciler, kripto ticareti ve borç verme için kurallar yazmak ve korkuluklar eklemek için ek genel kurul yetkisinden faydalanacak” dedi.

Ancak Patrick McHenry, aşırıya kaçmış olduğunu düşündüğü bu yaklaşıma şiddetle karşı çıkıyor. McHenry, kripto para birimlerinin uçsuz bucaksız dünyasında keşfedilecek çeşitli alanlar olduğunu ve Gensler’in sonuçlarını aşırıya kaçmak için genelleştirmeye çalışmakla yanlış olduğunu savunuyor.

Bu noktayı ele almak için 2021’in başlarında İnovasyon Önündeki Engelleri Kaldırma Yasası olan HR 1602’yi tanıttı. 20 Nisan’da Meclis tarafından kabul edilen bu yasa tasarısı, hem ulusal çıkarlara hem de yatırım yapmak isteyen girişimcilerin çıkarlarına en iyi hizmet eden düzenleyici politikaları tasarlamak için SEC, CFTC ve diğer paydaşlar arasında ortak bir görev gücü oluşturulmasını önermektedir. kripto ekosisteminin gelişimi.

Net, iyi hazırlanmış politikaların ülkede inovasyonu ve ekonomik büyümeyi teşvik etmeye yardımcı olabileceğini iddia etti:

ABD’de inovasyonun ve istihdam yaratmanın devam etmesini sağlamak için şeffaf bir süreçle oluşturulan akıllı politikaya ihtiyacımız var Gensler ve Elizabeth Warren arasında başka bir gizli anlaşmaya ihtiyacımız yok.”

ABD Düzenleyicileri Çok Kripto Dostu Değil

Kripto para birimlerine olan ilgi, son birkaç gün içinde politikacılar arasında arttı. Ne yazık ki, kripto para birimi meraklıları için iyi bir haber olmadı.

Son zamanlarda, ABD Senatosu Başkan Joe Biden tarafından önerilen Altyapı Yasasını onayladı. İçinde, brokerlerin kullanıcılarının işlemleri hakkında bilgi vermeleri gerekmektedir. Ancak yasa o kadar geniştir ki tanım madencileri, Defi protokollerini ve diğer hizmet sağlayıcıları içerir.

Bu oyuncuları hariç tutacak bir değişiklik getirme mücadelesi , Senatör Richard Shelby’nin (R-AL) dayattığı engeller nedeniyle başarısız oldu ve tasarı Meclis’te daha fazla tartışılmak üzere değiştirilmedi.

İşler bu yolda gitmeye devam ederse, birçok şirket ve protokol muhtemelen çalışma şeklini veya ülkesini değiştirmek zorunda kalacak.

cryptopotato

binance.gif