• BITCOIN/TL
  600871,434
  % 0,32
 • ETHEREUM/TL
  39371
  % 1,13
 • RIPPLE/TL
  10.52
  % -0,25
 • BITCOIN CASH/TL
  6032.42,466
  % 1,23
 • LITECOIN/TL
  1904.16
  % -0,77
 • COSMOS/TL
  330.1
  % -0,34
 • CARDANO/TL
  20.68
  % 0,78
 • TETHER/TL
  9.55
  % 3,01

Uniswap 15 Dolara Çıkar mı? UNI Geçtiğimiz Hafta % 100 Kazanç Sağladı

binance.gif

Uniswap (UNI), hafif bir geri çekilme yaşamadan önce 4,35 dolar ‘dan 9,86 dolar’ a kadar yükselen fiyatını bir hafta içinde etkili bir şekilde ikiye katladı. Fiyatı 11 Ocak’tan bu yana istikrarlı bir şekilde arttı ve 16 Ocak’tan bu yana direnç seviyelerini kırmada sadece küçük zorluklar yaşamaya başladı.

Temel Analiz: Uniswap, Aave’yi çevirir ve DeFi piyasa değeri ilk 3’e girer
Uniswap, en çok popüler DeFi token’larının otomatik ticaretini kolaylaştırmadaki rolü ile bilinen merkezi olmayan bir ticaret protokolüdür. Proje, merkezi olmayan kripto borsalarına kıyasla ticaret verimliliğini artırmayı ve bazı benzersiz seçenekler sunarak merkezi borsalarla rekabet etmeyi amaçlıyor. Uniswap’in hedefi, likidite sorunlarını otomatik çözümlerle çözerek daha fazla verimlilik yaratmaktır (ve şimdiye kadar bunu yapmakta çok başarılıdır).

Eylül 2020’de Uniswap, yönetişim jetonu UNI’yi oluşturdu ve geçmiş platform kullanıcılarına verdi. Bu, platforma iki harika şey ekledi: kâr yapma potansiyeli ve kullanıcılarının, DeFi sektöründe çok önemli bir şey olarak kabul edilen UNI’nin geleceğini şekillendirme yeteneği. UNI’nin fiyat artışı, sektördeki performansından kaynaklanıyor ve DeFi sektörünün genel büyümesiyle destekleniyor. Üstelik, Uniswap, platform kullanıcıları için 400 UNI tokenlik bir Airdrop’u duyurduğunda platformun popülaritesi büyük ölçüde arttı.

UNI, haftadan haftaya % 41.29’luk kazançlar kaydettiği için hala tüm zamanların en yüksek seviyelerine çok yakın. Diğer cryptocurrencies, karşılaştırıldığında BTC ve ETH ikisi de % 4.40 kaybederek sırasıyla aynı dönemde % 7.91 kazanmayı başardı gibi yoğun, daha iyi performans aldık.

Uniswap şu anda Aave’yi piyasa değerinde geçtikten sonra 3. en büyük DeFi kripto para birimi ve 2.5 milyar dolarlık piyasa değeri ile genel olarak 17. en büyük kripto para birimi.

Yazım sırasında, UNI / USD, aylık % 139.87’lik kazançları temsil eden 8.91 dolar ‘dan işlem görüyor.

Gelişen DeFi pazarının yanı sıra UNI’nin sektördeki güçlü performansı, kripto para biriminin fiyatının katlanarak yükselmesine ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9,86 dolara yükselmesine neden oldu. Boğalar o sırada 10 dolar işaretini kıramadıkları için, fiyat geri çekilme moduna girdi ve şu anda 9 $ işaretine doğru ilerliyor.

Uniswap ile ilgili hisler şu anda son derece yükselişte olsa da, kripto para biriminin 10 doların üzerinde bir itme girişiminde bulunup bulunmayacağından veya destek seviyelerini yeniden test edip etmeyeceğinden emin değil. Bunun tersi, 9.86 doların üzerindeki bir itme, UNI’yi fiyat keşif aşamasına getireceği için tanımlanmadı. Analistler, 10 dolar ‘lık psikolojik seviyenin yanı sıra 10.55 dolar Fib geri çekilme seviyesine bakıyor. Olumsuz tarafı söz konusu olduğunda, UNI’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi 8.67 dolar olan güçlü bir desteği var.

Uniswap, 10 dolar işaretini güvenle kırmayı başarırsa, çeşitli analistler 15 dolar ‘lık bir fiyat hedefi istiyor.

UNI / USD günlük grafik
Uniswap’in günlük zaman çerçevesindeki RSI’si, parabolik yükselişin başlamasından bu yana istikrarlı bir yükselişte ve aşırı alım bölgesinin derinliklerinde. Şu anki değeri 78.61’de.

UNI / USD 1 saatlik grafik
UNI’nin saatlik zaman çerçevesi, 10 dolara yükselişinin yanı sıra 21 saatlik ve 50 saatlik üstel hareketli ortalamaların ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Yazma sırasında, UNI, beklemede olduğu görülen 21 saatlik EMA’yı test ediyor. Grafikte görülebileceği gibi saatlik hacim ortalama seviyelere iniyor ve kısa vadede yeni bir hacim ve fiyat artışının tamamen mümkün olduğunu gösteriyor. Yukarıda belirtilen yükselmenin fiyat yönü, UNI’nin anlık destek ve direnç seviyelerinin ne kadar güçlü olduğu ve ayrıca Bitcoin ve Ethereum’un kısa vadede nasıl performans gösterdiği ile belirlenecek.

invezz

binance.gif