• BITCOIN/TL
  572731,404
  % 1,75
 • ETHEREUM/TL
  39325
  % 3,07
 • RIPPLE/TL
  10.78
  % 7,67
 • BITCOIN CASH/TL
  2347.51,498
  % 0,73
 • LITECOIN/TL
  1906.14
  % 3,83
 • COSMOS HUB/TL
  224.26
  % 3,27
 • CARDANO/TL
  7.83
  % 1,58
 • TETHER/TL
  20.69
  % 2,62

Unicas, Hindistan’da İlk Fiziksel Kripto Bankacılık Şubesini Açtı

binance.gif

Cashaa ve United Multistate kooperatif topluluğu arasındaki ortak girişim olan Unicas , Hindistan’ın Jaipur kentinde fiziksel bir kripto banka şubesi açtı. Cashaa ekibi , fiziksel banka şubesinin C-52, Keshav Enclave, Janpath, Lal Kothi, Jaipur, 302015, Rajasthan adresinde bulunduğunu belirterek 29 Aralık’ta bir blog yazısı aracılığıyla bu haberini açıkladı. Bu lansmanla Unicas, fiziksel bir kripto bankası açan dünyadaki ilk organizasyon oldu.

Banka, kullanıcıların tek bir hesap üzerinden kripto para birimleri ve Hint Rupisi cinsinden işlem yapmalarına izin verecek. Sunulan ürünler arasında geleneksel bankacılık, dijital para birimlerinin satın alınması ve satılması ve kripto para birimlerine karşı anında krediler bulunmaktadır.

Jaipur şubesi ile birlikte, Unicas Ocak 2021’e kadar NCR, Rajasthan ve Gujarat’ta 13 şube daha açmayı hedefliyor. Bu hamle ile banka 2021’in 1. çeyreğinin sonuna kadar 25.000’den fazla kullanıcı edinmeyi hedefliyor. organizasyon, 2022’nin sonuna kadar fiziki kripto banka şubelerinin sayısını 100’e çıkarmayı planlıyor.

Bu lansman hakkında yorum yapan Cashaa’nın CEO’su Kumar Gaurav, Unicas’ın bankacılığın yanı sıra sunduğu çeşitli faydaları ve güvenliği öne sürerek insanlara blok zinciri teknolojisini benimsemeleri konusunda danışmanlık yapmayı taahhüt ettiğini söyledi.

Ona göre,

“Dijital Hindistan hedefiyle ilerlemeyi planlıyorsak, yeni teknolojileri benimsemekten ve bunu Hindistan’daki Seviye 1 ve Seviye 2 şehirlerine getirmek için yenilikçi yollar bulmaktan çekinemeyiz.”

Unicas, hem fiat hem de kripto para birimleri için bankacılık hizmetleri sunacak. Bankanın hizmetleri arasında tasarruf hesapları, kripto değişimi, kripto kredileri ve kripto harcamak için banka kartları yer alıyor . Bir krediyi dijital olarak almak için, kullanıcılarının önce Unicas cüzdanına kripto yatırmaları ve ardından kartlarına veya banka hesaplarına eşdeğer INR değeri talep edebilirler.

Bu ortaklık, United Multistate co-op topluluğunun Hint geleneksel finansındaki 10 yıllık deneyimini Cashaa’nın uluslararası ve kripto bankacılık deneyimiyle harmanlayacak. Bu nedenle Unicas, Hint FinTech alanında ve kripto endüstrisinde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Bu lansmandan önce, Cashaa’nın hizmetlerini 200’den fazla kripto borsasına, cüzdanına ve startup’a sağlama rekoru var .

Bu haber  , Ekim ayında Cashaa’nın 2020’nin sonundan önce 22 fiziksel kripto banka şubesi açacağını açıklamasından sonra geldi  . Bu hareketin neden gerekli olduğunu açıklayan Gaurav, Hindistan’ın nakit temelli bir ekonomi olmasının yanı sıra çoğu Hintlinin de farkında olmadığını söyledi. veya kripto para birimleri konusunda yanlış yönlendiriliyorlar. Bu nedenle, hükümetin yeni oluşan varlık sınıfına bakış açısına güveniyorlar. Ona göre, Unicas banka şubeleri bu sorunların çözülmesine yardımcı olarak kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesinin önünü açacak.

invezz

binance.gif