• BITCOIN/TL
  776577,475
  % 4,33
 • ETHEREUM/TL
  47579
  % 3,30
 • RIPPLE/TL
  14.36
  % 1,12
 • BITCOIN CASH/TL
  6661.45,345
  % 1,88
 • LITECOIN/TL
  1857.98
  % 2,18
 • COSMOS HUB/TL
  206.93
  % 4,09
 • CARDANO/TL
  7.31
  % 4,14
 • TETHER/TL
  27.46
  % 0,18

Uber, Bitcoin ve Kripto Para Birimlerini Ödeme Seçeneklerine Eklemeyi Planlıyor

binance.gif

Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, geçtiğimiz günlerde CBBC’nin Squawk Box sırasında röportaj yaptı. Şirketin Bitcoin’in kullanımı ve benimsenmesi konusundaki duruşuyla ilgili ilginç bir açıklama yaptı.

Ona göre , şirketin yönetim kurulu oturdu ve Bitcoin’in şirkette oynayacağı rolü tartıştı. Sonuç, Bitcoin (BTC) satın almak ve saklamak değil , gelecekte bir ödeme seçeneği olarak dahil etmekti .

Khosrowshahi, şirketin “nakit parasını güvende tutma” niyetinde olduğu için şu anda veya gelecekte Bitcoin yatırımıyla ilgilenmediğini söyledi.

“Spekülasyon işinde değiliz,” dedi ve şirketin yatırım yaptığı yatırımlarla değil, kurduğu işle ilgilendiğini de sözlerine ekledi.

Söz konusu açıklama Tesla Elon miski CEO’su birkaç gün sonra geldi açığa şirket önceki Bitcoin $ 1,5 milyar değerinde satın aldığını. Ayrıca Tesla’nın Bitcoin’i yıl sonundan önce bir ödeme seçeneği olarak kabul etmeyi planladığını söyledi.

Ana akım şirketler Bitcoin’i daha fazla benimsemeye teşvik ediyor

Tesla’nın kararı, daha geniş bir Bitcoin’in benimsenmesinin olası bir tetikleyicisi olarak Wall Street’te geniş ölçüde kabul edildi.

Kripto topluluğu hala Tesla’nın Bitcoin yatırımı haberlerini alırken, büyük bir finans oyuncusu hizmetleri hakkında kripto ile ilgili başka bir güncellemeyi düşürdü.

Çarşamba günü Mastercard, ağını daha fazla kripto para birimini barındıracak şekilde genişletme planlarını açıkladı.

İlgili bir haberde, Amerika’nın en eski Bankası BNY Mellon da müşterilerine Bitcoin saklama hizmeti sunmaya başlama planlarını açıkladı.

Uber kriptoyu daha hafif bir ölçekte kabul ediyor

Uber, 31 Aralık’ta kısa vadeli yatırımlarda 1.8 milyar dolar ve nakit ve nakit benzerlerinde 5.65 milyar dolar olduğunu bildirdi.

Khosrowshahi, 2017’de yiyecek dağıtım ve araç çağırma şirketinin genel müdürü oldu ve kripto para birimi ödeme seçeneklerini tartışmaya dahil etti.

Şirketin hizmetleri için kripto ve Bitcoin ödemelerini kabul etme olasılığına bakmayı planladığını söyledi. Ancak henüz bir karara varılmadığını da kabul etti.

Khosrowshahi, şirketin uygulanabilirliği görürse böyle bir ödeme seçeneğini kabul edeceğini ve “bunu bir promosyonun parçası olarak yapmayacağını” söyledi.

invezz

binance.gif