• BITCOIN/TL
  582207,708
  % -0,04
 • ETHEREUM/TL
  44798
  % 0,91
 • RIPPLE/TL
  10.48
  % -0,12
 • BITCOIN CASH/TL
  5217.34,262
  % 1,19
 • LITECOIN/TL
  1953.78
  % 4,65
 • COSMOS/TL
  545.54
  % 6,20
 • CARDANO/TL
  17.42
  % 3,67
 • TETHER/TL
  13.52
  % -0,80

Twitter, Çalışanlarına BTC ile Ödeme Yapmayı Düşünüyor

binance.gif

Twitter’ın Bitcoin’e (BTC) büyük bir yatırım yapmayı planladığı iddia ediliyor . Teknoloji şirketinin Finans Direktörü Ned Segal, 10 Şubat’taki bir röportajda bu entegrasyona işaret etti. Segal, Twitter’ın Tesla’nın yatırımına nasıl tepki vereceğini yorumlarken , şirketin CEO’su Jack Dorsey olarak BTC ile ilgileniyor.

Röportajda Segal, Twitter’ın şu anda diğer şirketlerin öğrenmek için tepkilerini gözlemlediğini söyledi. Ayrıca firmanın, çalışanlarına BTC ile ödeme talep etmeleri durumunda nasıl ödeme yapabileceğini düşündüğünü de belirtti . Segal’e göre firma, BTC ödemeleri talep edebilecek satıcıları da düşünüyor. Bu nedenle, şirket, BTC’nin Twitter’ın bilançosuna potansiyel entegrasyonunu veya çalışanların maaşlarını ödemek için parayı kullanmayı düşünüyor.

Twitter, BTC’nin benimsenmesini araştırırken, Segal, şirketin kararlarının zaman içinde düşünceli olmasını sağlamak için proaktif olarak bu konuyu incelediğini belirtti. Sonuç olarak, teknoloji devi henüz herhangi bir değişiklik yapmadı.

Beklemenin neyle ilgili olduğunu açıklayan Segal, Twitter’ın insanların BTC’de işlem yapmak isteyip istemeyeceğini görmek için beklediğini kaydetti. Bu sayede şirket, işlemleri tamamlamak için dolarları BTC’ye transfer edip etmeyeceğine veya süreci tamamen basitleştirmek için bilançosuna BTC ekleyip eklemeyeceğine karar verecek.

Ekledi,

Para birimlerini koruduğumuzda, başka bir ülkede iş yaptığımızda, sahip olduğumuz tüm farklı riskleri düşündüğümüzde, gerçekten varlıklarımızı ve yükümlülüklerimizi eşleştirmeye çalışıyoruz ve Bitcoin için yaptığımız aynı yaklaşımı benimsiyoruz. sahip olduğumuz diğer tüm risk türleri.

Ünlü Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, Segal’in Röportajı hakkında yorum yapan Tesla’nın yatırımının, firmalarının BTC satın almak isteyip istemediğine daha fazla CFO’nun cevap vermesi gerektiği anlamına geldiğini söyledi.

 

Bu haber, Tesla’nın bu haftanın başlarında BTC’ye 1.08 milyar £ yatırım yapmasının ve ödemeler için parayı kabul etmeyi düşündüğünü açıklamasının ardından geldi. Bu yatırım sayesinde, BTC’nin fiyatı 34.851 £ ‘a kadar yükseldikten sonra yeni bir yükseliş kaydetti. Twitter’ın piyasa değeri Tesla’nınkinden daha küçük olsa da, BTC’yi benimseme haberleri kripto paranın yeni ATH’sini tekrar ziyaret etmesine veya hatta daha yükseğe çıkmasına yardımcı olabilir. Yazı yazarken, BTC son 24 saat içinde% 2,76 düştükten sonra 32,657 £ ‘da el değiştiriyor.

invezz

binance.gif