• BITCOIN/TL
  553206,478
  % -2,41
 • ETHEREUM/TL
  38980
  % -1,45
 • RIPPLE/TL
  11.02
  % -3,21
 • BITCOIN CASH/TL
  2347.38,207
  % -2,62
 • LITECOIN/TL
  1879.21
  % -4,67
 • COSMOS HUB/TL
  214.7
  % -5,13
 • CARDANO/TL
  7.55
  % -4,89
 • TETHER/TL
  21.47
  % 1,55

Tron, DLive Protokolünün Yeni Sürümünü Başlattı, Yeni BitTorrent Web Sitesini Tanıttı

binance.gif

Son Link the Future: BitTorrentX Ürün Sürümü sanal konferansında 16 Aralık 2020’de Bay Sun, BitTorrentX’in yeni web sitesini ve DLive video akış platformunun yükseltilmiş sürümünün tanıtımını yaptı.

Tron, BitTorrentX içinde yeni DLive Protokolü başlatacak

Tron’un BitTorrentX Ürün Sürümü Sanal Konferansı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi ve 25 ülkeden 125.000 kişi tarafından görüntülendi. İlk olarak, Bay Sun, Tron’un ekosistemi BitTorrentX için yepyeni bir web sitesi sundu. BitTorrent eşler arası veri depolama, DLive video akış platformu, BitTorrent Dosya Sistemi (BTFS) ve BTT belirtecini birleştirir.

Ancak konferansın en önemli duyurusu, akış için DLive merkezi olmayan video protokolüne adanmıştı. DLive’ın çok yıllı Ar-Ge çalışmaları sonucunda yeni bir versiyonunun çıkacağı açıklandı. Güncellenen eşler arası teknolojisi sayesinde, yayıncılar düşük maliyetle herhangi bir yerden akış gerçekleştirirken birbirleriyle yeni bir şekilde etkileşim kurabilecekler.

İzleyiciler, video içeriğini pasif bir şekilde tüketmek yerine, video akışlarının dağıtılmasına ve paylaşılmasına yardımcı olmak için kendi düğümlerini başlatabilir.

Bay Sun, DLive’ın yükseltilmiş sürümünün entegrasyonu ile daha birçok ilgili eşler arası girişimin Tron (TRX) blok zincirinde yaşayabileceğini iddia etti.

Tron Vakfı için önemli bir yıl

DLive ekibi, teknik ve tokenomik gelişmeler nedeniyle yeni sürümün mevcut video akışı platformlarının kullanıcılarını çekebileceğine inanıyor. DLive Protocol’ün mühendislik müdürü Anthony Wade, geçiş sürecinin sorunsuz olacağını şu şekilde ifade diyor:

DLive Protokolü, canlı akışınızı mevcut iş akışınızın sonunda dağıtmanın yeni bir yolunu ekler. Şu anda, Açık Yayıncı Yazılımını (OBS Studio) kullanan ve çıktı RTMP akışları için yeni bir hedef ekleyen tüm canlı yayın hizmetlerinin kullanıcılarını hedefliyoruz. Bu nedenle, bir yayıncı olarak bugün kullandığınız aynı kurulum ve üretim iş akışını kullanabilirsiniz.

DLive platformu, merkezi olmayan eğlence potansiyelini kullanır. Justin Sun, bu bölüm kürenin bir bütün olarak ilerlemesi için çok önemli, diyor:

Merkezi olmayan eğlencenin blockchain kitlesel olarak benimsenmesinde bir sonraki büyük adım olduğuna gerçekten inanıyorum. BitTorrent ve DLive ekipleriyle birlikte dijital eğlence alanına yıkıcı yenilikler getirmeyi ve herkes için değer yaratmayı dört gözle bekliyoruz.

Tron Vakfı 2020’de çalkantılı birçok kilometre taşına ulaştı. Örneğin, Tron’daki USDT miktarı eşdeğer olarak 6 milyar doların üzerine çıktı. BitGo ödeme işlemcisi ile yapılan ortaklıkla, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Wrapped Ethereum (WETH), Tron’da başlatıldı.

Ayrıca popüler DeFi Ampleforth (AMPL) kendi Tron tabanlı versiyonunu piyasaya sürecek.

 

u.today

binance.gif