• BITCOIN/TL
  1088274,672
  % -0,45
 • ETHEREUM/TL
  58883
  % 0,25
 • RIPPLE/TL
  17.43
  % -0,88
 • BITCOIN CASH/TL
  6401.04,131
  % -0,83
 • LITECOIN/TL
  1999.36
  % -0,85
 • COSMOS HUB/TL
  267.7
  % 0,72
 • CARDANO/TL
  10.81
  % -2,56
 • TETHER/TL
  28.86
  % -0,21

Toplam Kripto Piyasa Değeri Aylık RSI Boğa Bölgesine Yeniden Giriyor

binance.gif

Bitcoin ve altcoin kardeşleri, hem bireysel fiyat çizelgelerinde hem de genel olarak toplam kripto piyasası değerine bakıldığında tekrar yükselişe geçti.

Tüm büyük ve küçük kripto para birimlerinin toplamı, aylık RSI’da boğa bölgesine tamamen yeniden girdi ve bu, boğa piyasasının herhangi bir gün geri patlayacağını gösterebilir.

Toplam Kripto Piyasası RSI, Boğa Bölgesine Döndü

Çalışma teknik analiz özneldir. Uygulamanın kripto kadar çok muhalifi var, ancak diğerleri buna yemin ediyor.

Hangi çizelgelerin böyle bir analize layık olduğu konusunda da çok fazla tartışma var. Örneğin, Bitcoin hakimiyetini veya toplam kripto para piyasa değeri grafiğini çizmek bazı kaşları kaldırabilir.

Doğru ellerde değerli olmayan hiçbir veri yoktur ve bu çizelgeleri dikkate almak, tüm piyasa koşullarıyla ilgili büyük resmin küçük bir parçasını sağlayabilir. Ve şu anda, aylık zaman dilimlerinde RSI’ye göre kripto, alabildiğine yükselişte.

Aylık zaman dilimleri en baskındır ve RSI’de yüksek bir okuma genellikle bir varlığın – veya bu durumda bir varlık sınıfının – aşırı satın alındığına işaret eder. Ancak dijital para birimlerinde, RSI aylık zaman diliminde bu seviyelere ulaştığında , varlığın en yüksek olduğu zamandır .

 

Teknikler, Boğa Koşusunun Birkaç Ay Daha Kalacağını Önerdi

Son büyük piyasa döngüsünü mevcut durumla karşılaştırdığımızda, bu zaman ile sonuncusu arasında önemli bir fark var: bir satış, kriptoyu geçici olarak boğa bölgesinden çıkardı. Ancak geri geldiğinde Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve grubun geri kalanını durdurmak mümkün olmayabilir.

Hareketli ortalama yakınsama/ıraksama göstergesinin logaritmik ölçekli versiyonu olan LMACD yerine RSI’yı terk ederek, momentumun yükselişini sürdürdüğü ve düşüş eğiliminin dar bir şekilde önlendiği açıktır.


Toplam kripto piyasası da, Ichimoku göstergesindeki gecikme süresine karşılık gelen, üzerinde çok az dirence sahiptir . 2017 döngüsü zirvesinden farklı olarak, toplam kripto piyasası, şu anda yükseliş eğiliminde olan taban çizgisinin ve dönüşüm çizgisinin üzerinde kaldı.

Tüm teknik sinyaller, aylık zaman dilimlerinde kalan direnç seviyesi çıkarılır çıkarılmaz hızlı fiyat artışına işaret ediyor. Toplam piyasa değeri rallisi, RSI’da kümülatif 450 günden fazla bir boğa bölgesinden sonra sona erecekse, boğa koşusunun bitmesine birkaç ay daha kalabilir.

binance.gif