• BITCOIN/TL
  579441,366
  % -4,27
 • ETHEREUM/TL
  40039
  % -1,11
 • RIPPLE/TL
  10.69
  % 1,55
 • BITCOIN CASH/TL
  5750.42,560
  % -3,54
 • LITECOIN/TL
  1849.16
  % -1,42
 • COSMOS/TL
  378
  % 11,27
 • CARDANO/TL
  20.59
  % -0,36
 • TETHER/TL
  9.56
  % -0,66

TomoChain, Düşük Ücret ve Daha Hızlı İşlemler için Token Takas Platformu LuaSwap’i Başlattı

binance.gif

Geçen yazdan bu yana DeFi alanı hızla büyüyor. Çeşitli protokollerde kilitlenen toplam değer, bir yıldan kısa bir süre içinde yaklaşık% 4000 artarak 24 milyar doların üzerine çıktı. Ancak, birçok kişinin alanın daha da büyümesini engellediğine inandığı bir zorluk var çok yüksek ETH gaz ücretleri.

Merkezi olmayan finansmanın (DeFi) popülaritesindeki büyük artış, her biri kullanıcının güvenini kazanmak için savaşan yüzlerce projenin yaratılmasına yol açtı. Daha başarılı olanlardan biri Uniswap otomatik bir borsacı ve ERC20 için merkezi olmayan değişim belirteçleri. Ancak bu bir sorun yarattı.

Ethereum tıkanıklıktan muzdarip: ağı kullanan çok sayıda uygulama ve insanla, gaz ücretleri yüksek ve işlemler çok yavaş ilerliyor. Aslında, son zamanlarda gaz ücretleri o kadar yüksek ki, çoğu kişi DeFi’nin aslında yalnızca büyük sahipler için karlı olup olmadığını sorgulamaya başladı.

TomoChain, tüm token sahiplerini 150’den fazla Ana Düğümden oluşan bir ağda stake etme konusunda aktif olmaya teşvik eden Proof of Stake Oylama (PoSV) konsensüs algoritması ile buna bir çözüm öneriyor. Temelde amaç, Ethereum’un ağının daha verimli çalışmasına yardımcı olmaktır.

Basitçe söylemek gerekirse, LuaSwap , kullanıcıların çeşitli kripto para birimleri ile ticaret yapmalarını sağlayan bir bozuk para takas platformudur. Örneğin, Uniswap veya SushiSwap gibi diğer benzer çözümlerle karşılaştırıldığında kullanmanın ana yararı, ucuz olmasıdır – Ethereum’da değil TomoChain’de çalışır.

Vaat, 2 saniyelik blok onayı ve TomoChain’in saniyede 2.000 işlem yapabilme özelliği sayesinde sıfıra yakın benzin ücretleri ve daha hızlı işlemler içindir.

Ethereum ağındaki ücretlerin son zamanlarda o kadar yüksek olduğunu ve Bitcoin’in ağını 3 kat gölgede bıraktıklarını belirtmek gerekir. Yalnızca son yedi gün içinde Ethereum, yaklaşık 10 milyon dolarlık ücret görürken, Bitcoin’in ağı – sadece yaklaşık 3 milyon dolar. İlginçtir ki, Uniswap’in V2’si haftalık ücretlerde 2,4 milyon dolar ile üçüncü sırada yer alıyor.

cryptopotato

binance.gif