• BITCOIN/TL
  724901,412
  % 1,17
 • ETHEREUM/TL
  44283
  % 1,81
 • RIPPLE/TL
  13.62
  % 0,26
 • BITCOIN CASH/TL
  6416.78,619
  % 9,27
 • LITECOIN/TL
  1746.12
  % 0,25
 • COSMOS HUB/TL
  191.6
  % 0,94
 • CARDANO/TL
  6.71
  % 0,39
 • TETHER/TL
  27.37
  % 0,32

TikTok, Ethereum Layer 2 Çözümünde İlk NFT Koleksiyonunun Satışına Başlayacak

binance.gif

Popüler sosyal medya devi TikTok, en iyi yaratıcılarından bazılarının içeriğinden yararlanarak, değiştirilemez token (NFT) alanına gireceğini duyurdu.

Kısa bir süre önce 1 milyar küresel kullanıcıyı aşan kısa video paylaşım platformu, TikTop Top Moments adlı NFT koleksiyonunun, içerik oluşturucuların “kültürel olarak” önemli altı videosundan içerik içereceğini söyledi. Bu isimlerden bazıları Lil Nas X, Rudy Willingham, Bella Poarch, Curtis Roach, Brittany Broski, FN Meka, Jess Marciante ve Gary Vaynerchuk idi.

Başına duyuru , zel sanat diğerleri arasında RTFKT, Grimes, JETON ARTIST, x0r dahil üst NFT yaratıcıları, iş ortağı videolarını kutlamak sınırlı sayıda NFTleri oluşturmak olacaktır.

“İçerik oluşturucu ekonomisi büyümeye devam ederken, yaratıcılarımızı desteklemek için sürekli olarak yeni ve farklı yollar arıyoruz. Artık hayranlar, en sevdikleri içerik oluşturuculardan bazılarını desteklerken interneti şekillendirmeye yardımcı olan TikTok’ta bir an yaşayabilirler” dedi.

NFT Satışı Gelecek Hafta Başlayacak

TikTok’a göre, Rudy Willingham’ın Lil Nas X’in Montero şarkısının stop motion videosunu içeren ilk NFT koleksiyonu 6 Ekim 2021’de satılacak.

Şirket, NFT satışlarının Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Immutable X tarafından desteklenen özel bir platformda gerçekleştirileceğini belirtti.

Dijital koleksiyon, ayın sonuna kadar haftalık olarak çıkarılacak ve ardından varlık sınıfı, kullanıcılar aşırı ETH gaz ücretlerini ödemeden basılacak ve alınıp satılacak.

İçerik oluşturucuları benzersiz çalışmaları için desteklemek için başlatıldığından, satışlardan elde edilen gelir büyük ölçüde içerik oluşturuculara ve ilgili NFT sanatçılarına verilecektir.

TikTok Kripto Para Birimi Reklamlarını Yasaklıyor

Gelişme, Çinlilere ait video paylaşım uygulamasının , kullanıcıları arasında artan dolandırıcılık vakalarına atıfta bulunarak kripto para birimi etkileyicilerinin platformunda dijital varlıkları tanıtmasını yasaklamasından birkaç ay sonra geldi .

Yüklemelerinin en az 10’unun silindiğini iddia eden Lucas Dimos da dahil olmak üzere birçok kripto fenomeni kriptoyla ilgili videolarını sildi.

Dimos , sıkı önlem nedeniyle hesabının diken üstünde olduğundan şikayet etti ve başka bir videosunun kaldırılması durumunda platformdan yasaklanabileceğini de sözlerine ekledi.

Sosyal medya devi, TikTok Top Moments girişimi aracılığıyla kripto alanına girerken, kullanıcılarının uygulamasının dışında tokenize edilmiş içerikle ilgilenmelerini sağlayacak bir yol izliyor.

cryptopotato

binance.gif