• BITCOIN/TL
  718895,482
  % 0,50
 • ETHEREUM/TL
  43621
  % 0,33
 • RIPPLE/TL
  13.67
  % -0,23
 • BITCOIN CASH/TL
  6264.56,255
  % 7,25
 • LITECOIN/TL
  1733.2
  % -0,34
 • COSMOS HUB/TL
  190.12
  % -0,05
 • CARDANO/TL
  6.7
  % -0,12
 • TETHER/TL
  27.32
  % -0,03

Theta Network, NFT Pazarına Odaklanmak için Mainnet 3.0 Lansmanını Erteleyeceğini Duyurdu

binance.gif

Blockchain tabanlı video dağıtım ağı olan Theta Network, ana ağ lansmanın da bir gecikme bekliyor. Değiştirilemez token (NFT) pazarı için ek inceleme ve testler nedeniyle beklenen lansman tarihi 21 Nisan’dan 30 Haziran’a ertelenecek.

Theta, ana ağ 3.0’ın bir parçası olarak NFT’leri içerir

Theta Network‘ün arkasındaki şirket olan Theta Labs, geliştirme ekibinin şu anda ana ağ 3.0’ın lansmanı için NFT pazarı için “bazı yapı taşları” dahil etmeye çalıştığını duyurdu.

Bu, ünlüler ve girişimciler kendi benzersiz tokenlerini oluşturmak için akın ederken ve sektöre milyonlarca dolar çekerken, NFT’ler hakkındaki son hype’ı takip ediyor. Ek olarak, dünyanın en büyük  NFT platformu  26 Mart’ta Crypto.com tarafından piyasaya sürülecek.

Theta Labs, Ethereum ağında NFT’leri basma ve işlem yapma maliyetlerini düşürmek için medya için oluşturduğu kanıt kanıtı protokolünün önemi daha önemli hale geldiğinden, Theta NFT pazarını inşa etmek için daha fazla kaynak ayırmaya adanmıştır.

Blockchain firması, alıcıların Ethereum’da yüksek işlem maliyetleri ile daha düşük maliyetli NFT’ler satın almalarının “oldukça pratik” olduğuna inanıyor. Firma ayrıca tüm NFT’ler için merkezi olmayan depolamaya izin vermek için Theta, Ethereum ve diğer ağlar arasında çapraz zincir köprüler kurmayı hedefliyor .

Firma, gecikmelerin asla ideal olmadığını kabul etse de ekip, ağın 100.000’den fazla Elite Edge düğümüne verimli bir şekilde ölçeklendiğinde düzgün çalışmasını sağlamak istiyor.

Ağ, geçen yıl ana ağ 2.0 lansmanın da benzer bir gecikmeyle karşılaştı. Bununla birlikte, Theta blok zinciri şu ana kadar herhangi bir zincir durması veya temel sorun yaşamadı.

THETA, en büyük onuncu kripto olarak Chainlink’i geride bıraktı

Theta Network’ün yerel belirteci olan  THETA , kısa süre önce Chainlink’in LINK tokenini aşarak piyasa değerine göre en büyük onuncu kripto para birimi haline geldi. Token ayrıca 24 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti ve 14,87 dolara ulaştı.

Theta mainnet 3.0 lansmanı ertelenmiş olsa da, Theta son gelişmelerle bazı önemli ilerlemeler kaydetmektedir. Token  rekor seviyeye yükselmeden önce  , Theta Labs, merkezi olmayan blok zinciri tabanlı video ve veri dağıtımı için ikinci bir ABD patenti aldı.

Theta mainnet 3.0, Bitcoin’den daha iyi performans gösteren THETA token fiyat artışı için ana katalizör oldu. Bununla birlikte, Theta’nın Google Chrome için cüzdan uzantısını açıkladığı Aralık 2020’de görüldüğü gibi, geçmişte yapılan diğer duyurular da son fiyat pompasının anahtarı olduğunu kanıtladı.

Ancak Çinli kripto muhabiri Collin Wu, Theta’nın arkasındaki ekibin pazarı kontrol etmek için çok paraya sahip olabileceğine dikkat çekti – bu da THETA fiyat artışının arkasındaki sebep olabilir.

fxstreet

binance.gif