• BITCOIN/TL
  533002,709
  % -0,51
 • ETHEREUM/TL
  36431
  % -0,48
 • RIPPLE/TL
  9.44
  % 1,30
 • BITCOIN CASH/TL
  2257.62,499
  % -0,23
 • LITECOIN/TL
  1753.92
  % -0,02
 • COSMOS HUB/TL
  210.04
  % -0,66
 • CARDANO/TL
  7.27
  % 0,44
 • TETHER/TL
  19.98
  % -0,02

Tezos (XTZ) Wolfram Blockchain Platformuna Entegre Edildi

binance.gif

TQ Tezos (Tocqueville Group) ve yazılım mühendisliği uzmanları Wolfram Blockchain Labs (WBL), WBL’nin DLT’sinin Tezos (XTZ) blockchain kaynaklarını kullanacağını duyurdu. Tezos (XTZ) tarafından sağlanan fırsatlar, WBL’nin tüm unsurlarına yeni bir hayat enjekte edecek.

Tezos (XTZ) enstrümanları Wolfram Blockchain Labs DLT tarafından tamamen entegre edilmiştir

U.Today ile paylaşılan basın açıklamasına göre Tezos (XTZ) blockchain çözümleri artık Wolfram Blockchain Labs’ın geliştirme araçları olan Wolfram Language ve Wolfram Alpha’ya entegre edildi.

Bu ortaklık sayesinde, çeşitli seviyelerde deneyime sahip blockchain geliştiricileri, akıllı sözleşmeler ve blockchain tabanlı uygulamalar oluşturma ve devreye alma sürecini önemli ölçüde iyileştirebilecek ve kolaylaştırabilecek.

Ayrıca, WBL ve Tezos ortak bir geliştirme projesi açıkladı. Tezos kullanan tüm geliştiricilere Wolfram Alpha verilerini sağlamak için merkezi olmayan bir oracle teslim ettiler.

Ardından Tezos, yeni oracle çözümlerinin performansını stres testi yapmak için Nomadic Labs’ın Mi-Cho-Coq resmi doğrulama çerçevesini kullandı. Bu nedenle Tezos ve Wolfram’ın mimarisi, güvenilir veri yayıncılığı ile desteklenmektedir.

Merkezi olmayan uygulamalar için yüksek performanslı ekosistem

Wolfram Blockchain Labs artık üst düzey teknoloji kümesinde Tezos (XTZ) düğümlerine ev sahipliği yapıyor. Böylece, Wolfram enstrümanlarına hem masaüstü modunda (Mathematica çözümü) hem de bulut modunda (Wolfram Cloud) erişilebilir.

WBL CTO’su Johan Veerman, Tezos (XTZ) entegrasyonuyla erişilebilir hale gelen zengin kullanım senaryoları araç setini vurguladı:

Tezos, geliştiricilerimiz için mevcut olanı genişletecek bir dizi hizmet ve işlev içeren heyecan verici bir üçüncü nesil blok zinciridir.

Daha önce U.Today tarafından ele alındığı gibi, Tezos (XTZ) yakın zamanda şu ana kadarki “en iddialı güncellemesi” olan Edo hard forkunu etkinleştirdi.

 

Edo, protokole üç büyük ekleme getirdi: Sapling gizlilik eklentisi, Bilet araçları ve planlanmış yükseltmeler için bir benimseme dönemi. Tezos (XTZ) blok zincirindeki tüm güncellemeler, bir “kendi kendini değiştiren” mekanizma tarafından sorunsuz bir şekilde etkinleştirilir.

u.today

binance.gif