• BITCOIN/TL
  729388,604
  % -0,63
 • ETHEREUM/TL
  43812
  % -0,97
 • RIPPLE/TL
  13.75
  % -1,02
 • BITCOIN CASH/TL
  5757.63,597
  % -1,44
 • LITECOIN/TL
  1734.87
  % -3,58
 • COSMOS HUB/TL
  201.6
  % 0,92
 • CARDANO/TL
  6.75
  % -1,40
 • TETHER/TL
  27.04
  % -0,01

Texas Bankaları Artık Müşteriler İçin Bitcoin Saklama Hizmetleri Sağlayabilecek

binance.gif

Bitcoin’in benimsenmesindeki son artışla birlikte, Teksas Bankacılık Departmanı, Teksas eyaletine bağlı bankaların artık müşterileri için BTC ve diğer kripto para birimlerini depolamasına izin verileceğini doğruladı.

Texas Bankaları Bitcoin Tutacak

Cuma günü yayınlanan resmi bir bildiride düzenleyici, devlet tarafından kiralanan bankaların “riskleri etkin bir şekilde yönetmek ve geçerli yasalara uymak için yeterli protokollere sahip oldukları” sürece müşterilerine kripto ile ilgili hizmetler sağlayabileceğini belirtti.

Finans ajansı ayrıca, bu dijital para birimleri blok zincirinde bulunduğundan, sahiplerinin bunlara özel anahtarlar kullanarak erişmeleri gerektiğini açıkladı.

Sonuç olarak, bankalar müşterilerin özel anahtarlarını kendileri için saklayabilir veya kripto varlıklarını yeni özel anahtarları üzerinde tam kontrol ile bankanın gözetiminde tutabilir. Hangi şekilde olursa olsun, karar tamamen bankaya aittir.

“Saklama hizmetlerinde olduğu gibi, bankanın her biri güvenlik ve erişilebilirlik düzeyine göre ayırt edici özelliklere sahip çeşitli güvenli saklama seçenekleri mevcuttur. Banka, koşullara en uygun depolama seçeneğini belirlemek zorunda kalacak.”

Bankalar Kripto Borsalarına Ortak Olabilir

Ajans ayrıca, bankanın müşterilerin kripto varlıklarının güvenliğini garanti altına almak için sigorta şirketi ile yeterli kapsamın varlığını doğrulaması gerektiğini belirtti.

Güvenli tarafta olmak için, bankalara kripto para birimleriyle uğraşmanın riskleri hakkında profesyonel bilgi edinmeleri tavsiye edilir.

Texas Bankacılık Departmanı ayrıca bankaların müşterilerine bu hizmetleri sunmalarına yardımcı olmak için kripto para borsalarıyla ortak olabileceğini söyledi.

Kripto işletmeleri bunu yeni ve hoş bir gelişme olarak görse de ajans, departmanında tamamen yeni olmadığını belirtti.

Düzenleyici, “Teksas devlet tarafından kiralanan bankalar, müşterilerine çeşitli varlıklar için uzun süredir saklama ve saklama hizmetleri sağlıyor” dedi.

“Sanal para birimlerinin muhafazası ve muhafazası, daha geleneksel varlıklarla ilişkili olandan zorunlu olarak farklı olacak olsa da, Teksas Bankacılık Departmanı, sanal para birimleriyle ilgili olarak bu hizmetleri sağlama yetkisinin Teksas Finans Kodu § 32.001 uyarınca zaten mevcut olduğuna inanmaktadır.”

cryptopotato

binance.gif