• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Tether kurucu ortağı, Bitcoin’in % 300 – % 500 artabileceğini düşünüyor

binance.gif

Aslında, Tether’in büyümesine bakmak, Bitcoin talebi göz önüne alındığında mantıklı. Sadece 2021’de Tether, tek bir haftada 2 milyar dolarlık rekor kırdı ve ondan önceki hafta 1.5 milyar dolar kar elde etti.

Basın zamanında 25 milyar dolara ulaşan piyasa değeri ile, Tether’in arzının ve dolaşımının pazar üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu öne sürmek yetersiz değil.

Altcoin, Tether‘in kurucu ortağı William Quigley ile yakın zamanda yapılan bir röportajda tartışılan konulardan biriydi . Quigley, Tether ile ilgili olarak şeffaflığa duyulan zorunlu ihtiyacın altını çizerek şunları söyledi:

“Şirket ve rezervleri en az üç ayda bir ve hatta ayda bir denetlenmelidir. Her Tether yazdırdığınızda, o nakit havuzuna bir dolar eklenmesi gerekir. “

2015 yılında projeden ayrılan ve artık değiştirilemez token (NFT) borsası WAX’ı işleten Quigley, şunları ekledi:

 

“Ayda bir, üç ayda bir denetlenir.”

Bu yorumlar, yöneticinin yakın zamanda yaptığı diğer yorumların arkasında geldi ve Quigley, Tether’in daha şeffaf hale gelmek için gelişmediği takdirde değiştirilme riskini aldığını söyledi.

Ancak CEO’nun sözünü ettiği sözler şaşırtıcı değil. Urgan geçen ay bir $ 18500000 kabul dönemlerde yerleşim şirket aksi söz konusu olsa bile, mali kayıplara gizlemek için bir iddia girişimi suçlamasıyla New York Başsavcı ile t.

Yönetici ayrıca Bitcoin’in performansına ve beraberindeki boğa koşusuna da değindi. Quigley, piyasa eğiliminin yanı sıra Tesla gibi bankaların, JP Morgan, Goldman Sachs gibi bankaların ve hedge fonların tetiklediği kitlesel benimsemenin oldukça “şaşırdığını” kabul etti.

Quigley’e göre, piyasalar BTC yarılanma sonrası bir boğa koşusu içinde ve bu, varlığın 2022 yılına kadar 100.000 $ ‘ın üzerine çıkmasının ana nedeni olacak.

“Önümüzdeki 12 ila 18 ay arasında ne zaman olursa olsun, tarihsel olarak ne olursa olsun, Bitcoin% 300 ile% 500 arasında yükselebilir.”

Burada Gemini’nin kurucularının da Bitcoin’in değer projeksiyonu hakkında benzer bir iyimserlik paylaştığını belirtmekte fayda var .

Bununla birlikte, Tether kurucu ortağı, Bitcoin’in kusurlu ödeme sistemine de işaret etti. “Fiyatta hareket eden tokenlerin dezavantajları, bu tür bir oynaklık ödeme olarak çalışmıyor” dedi.

Quigley ekledi,

“Küresel olarak kripto ödemeler blockchain tabanlı ödemelere dönüşecek, ancak bunların hepsi önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde Merkez Bankası, dijital para birimleri ve umarım Tether ve / veya diğer sabit paralar olacak. Ödeme olarak Bitcoin’e gerek yok. ”

 

binance.gif