• BITCOIN/TL
    583958,597
    % 1,68
  • ETHEREUM/TL
    44978
    % 2,13
  • RIPPLE/TL
    10.59
    % 0,79
  • BITCOIN CASH/TL
    5293,598
    % 1,60
  • LITECOIN/TL
    2026.13
    % 8,97
  • COSMOS/TL
    549.4
    % 8,51
  • CARDANO/TL
    17.22
    % 0,69
  • TETHER/TL
    13.57
    % 0,98

Tesla, Bitcoin (BTC) İle Ödeme Almaya Başlayabilir

binance.gif

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almasıyla ilgili haberler, Bitcoin’in fiyatını bir kez daha 43.000 dolara yükselterek bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı. Tesla, gelecekte otomobil ürünleri için Bitcoin ödemeleri almaya başlayacağını da ima etti.

Yakın gelecekte ürünlerimiz için bir ödeme şekli olarak bitcoin’i kabul etmeye başlayacağız.

Şirket ayrıca yıllık 10 K raporunu Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğunu söyledi.

Elon Musk kripto fiyatını etkiliyor

Tesla, şirketi web sitesinde arabalar için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye çağıran bazı müşterilerine yanıt veriyor.

Tesla İcra Kurulu Başkanı Elon Musk, kripto para birimini destekleme konusunda özellikle iyimser ve sözlü davrandı. Son zamanlarda Bitcoin (BTC) ticareti ve Dogecoin (DOGE) hakkında tweet attı ve hatta Twitter profiline Bitcoin ekledi . Dogecoin’e verdiği destek, kripto para biriminin fiyatında da bir artışa neden oldu. Ve şirketi Bitcoin’i satın aldıktan sonra, yine de Bitcoin’in fiyatı üzerinde aynı olumlu etkiyi yarattı.

Fiyatında hem yukarı hem de geri bir kayma olmasına rağmen, Bitcoin’in fiyatı yılın başından beri kademeli olarak artıyor. Kripto para birimi değişken olmaya devam etse de, daha fazla kurumsal faaliyetin yine de token fiyatını biraz daha artırabileceği yönünde yüksek bir his var.

Tesla, Bitcoin rezervine alınan BTC’yi eklemeyi umuyor

Bitcoin’in fiyat hareketi göz önüne alındığında, Tesla, Bitcoin satın alımını takiben 35.900 ila 45.000 Bitcoin (BTC) tutabilir.

Tesla, alınan Bitcoin’leri daha sonra tasfiye etmek yerine Bitcoin rezervlerine eklemeyi umuyor.

Tesla’nın Bitcoin yatırımı, şirketin 2012’de elektrikli sedanı piyasaya sürmesinden bu yana Tesla Model S’nin ilk yeniden tasarımını duyurmasının ardından geliyor. Yeni tasarım, 520 millik bir menzil seçeneği, yeni bir iç mekan ve yenilenmiş bir tasarım içerecek. Tesla’ya göre model, bu yıl mart ayında müşterilerin beğenisine sunulacak. İle Bitcoin yatırım Tesla şimdi Bitcoin için, şirketlerinin bilanço kısmını dönüştürerek MicroStrategy gibi şirketlerin katıldı.

invezz

binance.gif