• BITCOIN/TL
  1085936,258
  % -1,94
 • ETHEREUM/TL
  58418
  % -2,40
 • RIPPLE/TL
  17.37
  % -2,52
 • BITCOIN CASH/TL
  6394.48,380
  % -1,98
 • LITECOIN/TL
  1997.92
  % -1,91
 • COSMOS HUB/TL
  265.88
  % -1,22
 • CARDANO/TL
  10.75
  % -4,34
 • TETHER/TL
  28.84
  % -0,37

Tayland Borsası, Dijital Varlık Ticaretini Başlatacak

binance.gif

Bangkok Post’tan Perşembe günü yayınlanan bir habere göre SET, platformu çalıştırmak için ülkenin Maliye Bakanlığı’ndan ruhsat başvurusunda bulunmayı planlıyor.

SET yönetim kurulu başkan yardımcısı Pattera Dilokrungthirapop raporda yaptığı açıklamada, hareketin, kripto para için artan yatırımcı talebini yakalamaya çalıştığını söyledi.

Menkul kıymetler borsası, teklif için sağlam bir teknik sisteme ve jeton depolamak için dijital bir cüzdana sahip olmak için çalışacak ve bu yıl başlaması hedefleniyor.

Aynı zamanda Menkul Kıymet Şirketleri Derneği başkanı olan Pattera, SET’in menkul kıymetler şirketi üyelerinin yeni borsada işlem yapmak üzere aracılar ve bayiler olmak için şimdiden başvurmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Geçen yılın Mayıs ayında SET , blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir kitle fonlaması pazarını başlatnıştı . LiVE olarak adlandırılan hizmet, girişim sermayesi ve kurumsal yatırımcı dünyalarından gelenler de dahil olmak üzere, girişimlerin yatırımcılardan yeni sermayeye erişmesine yardımcı olmak amacıyla eşler arası ticareti mümkün kılmak için blok zinciri kullanıyor.

Geçen hafta Maliye bakanlığından verilen dört firmalara dijital varlık iş lisanslarını: Bitcoin Borsası, Bitkub Online Satang Corporation (Satang Pro) ve Coins TH A.Ş. Diğer iki firma, Cash2coin ve Güneydoğu Asya Dijital Borsası (SEADEX), reddedildi Lisans, Coin Asset’ten üçüncü bir uygulama ise hala değerlendiriliyor.

Bakanlık lisansları verirken, ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu aslında ülkedeki kripto işlerini ” Dijital Varlık İşletmeleri Hakkında Acil Durum Kararnamesi BE 2561 (2018) ” kapsamında düzenlemektedir.

Tayland, ilk olarak geçen yılın Temmuz ayında kripto lisanslama kurallarını açıkladı ve bir ay içinde 20 kripto firması lisans için başvurdu . Kurallar, kripto hizmetleri sunmayı amaçlayan projelerin operasyonlara başlamadan önce SEC’den onay almasını gerektiriyor.

coindesk

binance.gif