• BITCOIN/TL
  1089515,510
  % -0,53
 • ETHEREUM/TL
  58918
  % -0,04
 • RIPPLE/TL
  17.42
  % -1,15
 • BITCOIN CASH/TL
  6410.09,482
  % -0,86
 • LITECOIN/TL
  2001.21
  % -0,87
 • COSMOS HUB/TL
  268.53
  % 0,62
 • CARDANO/TL
  10.83
  % -2,87
 • TETHER/TL
  28.85
  % -0,28

Tanzanya Merkez Bankası Kripto Para Birimlerini Kabul Etmeye Çalışıyor

binance.gif

Tanzanya, sınırları içinde dijital varlıkların kullanımını yasakladıktan birkaç yıl sonra tam bir 180 dönüşe doğru gidiyor. Ülkenin merkez bankası bugün, Başkan’ın kripto para birimlerini benimsemeye yönelik yakın tarihli bir direktifi üzerinde çalışmaya başladığını iddia etti.

Reuters bildirdi 25 Haziran Tanzanya’nın merkez bankası planları Hassan’ın kelimeleri dinlemek için olduğunu gösterdi dan. Kuruluş, ulusun kripto para birimleri kullanması gerekip gerekmediğine veya ne zaman ihtiyaç duyacağına hazırlıklı olmak istiyor.

İlginç bir şekilde, bankadan bugün yapılan açıklama, 2019’da yapılandan tamamen farklı bir yaklaşım sergiliyor.

O zamanlar kurum, kripto para birimleri ile çalışmayı yasakladı. Ülkenin bunları yasal para birimi olarak tanımadığını savundu ve vatandaşlarını bu tür spekülatif varlıklara yatırım yapmaları durumunda para kaybedebilecekleri için uzak durmaları konusunda uyardı.

Ancak şimdi, merkez bankasından bir sözcü, Başkan Hassan’ın yorumlarına atıfta bulunarak, örgütün “verilen direktifler üzerinde çalıştığına” dair güvence verdi.

Ancak bankanın temsilcisi, Bitcoin ve şu anda mevcut olan diğer dijital varlıkları benimseyip benimsemeyeceği veya Çin yolundan gidip bir CBDC oluşturup oluşturmayacağının ayrıntılarını açıklamadı.

Bu gelişme, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir ihale haline getiren dünyanın ilk ulusu haline geldiği haberinden kısa bir süre sonra geldi.

Gibi rapor Haziran ayı başlarında, küçük Orta Amerika milletinin hükümeti Eylül ayında yürürlüğe girecek yasa, lehinde oy kullandı.

O zamandan beri, Paraguay ve Panama da dahil olmak üzere diğer birçok ülke benzer planlar yaptı.

cryptopotato

binance.gif