• BITCOIN/TL
  763141,580
  % 1,35
 • ETHEREUM/TL
  45328
  % -0,51
 • RIPPLE/TL
  14.64
  % 3,40
 • BITCOIN CASH/TL
  6336.37,151
  % -0,87
 • LITECOIN/TL
  1768.36
  % -2,43
 • COSMOS HUB/TL
  192.35
  % -2,30
 • CARDANO/TL
  7.1
  % -1,22
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,16

Tanınmış Analist Bitcoin Boğa Piyasasının Sona Erdiğini Açıkladı

binance.gif

Açık sözlü analist ‘Mr. Whale’ [@CryptoWhale], mevcut piyasa koşullarının bir ayı piyasasının yakın olduğunu gösterdiğini açıkladı.

6 Temmuz tarihinde bir tweet olarak, analist belirtilen 80’den fazla gün içinde yeni yüksekler yapmak için Bitcoin yetersizlik olduğunu “boğa piyasası bitti onay olduğunu.”

“Bitcoin’in tüm tarihinde hiçbir boğa piyasasında bu kadar uzun süre düzeltmedik ve aynı yıl içinde yeni zirveler yapmadık.”

Bir katılımcı, 2013 boğa koşusu sırasında BTC’nin önceki yüksek seviyesinden yaklaşık %70-80 oranında dik bir düşüş yaşadığı 7 aylık bir pencere olduğuna dikkat çekti. Bu, o döngünün zirvesinde 1.000 doları aşmak için son bir koşu yapmadan önceydi.

Diğerleri, oyundaki tüm ek faktörler nedeniyle bu döngünün öncekilerden farklı olduğunu gözlemledi.

Bitcoin şimdi altı haftadan fazla bir süredir konsolide oluyor, bu da daha büyük bir hareketin yaklaştığı anlamına geliyor. Grafikleri uzaklaştırmak, ‘Mr. Balina’ varsayımında doğru olabilir.

Bitcoin fiyatı

Madenci Göçü İyi mi Kötü mü?

Son birkaç döngüde kripto para birimleri ve banka kaynaklı FUD üzerinde baskılar oldu, ancak hash gücünün %65’inden fazlasına sahip olan ülkede hiçbir zaman doğrudan bir madencilik yasağı olmadı.

Birçok endüstri gözlemcisi, Çin’deki otoriter rejimden hash oranlarını çeşitlendirdiği için bunu genel olarak olumlu bir şey olarak gördü. Madencilik operasyonları daha kripto dostu yargı bölgelerine geçebilir ve bir başka olumlu yön olan yenilenebilir enerji kullanabilir .

Haftalık raporunda , zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode, Çin’deki madencilerin teçhizatlarını kapatmasıyla Bitcoin ağının hash oranındaki düşüşe uyum sağladığını ortaya koydu.

“Bitcoin fiyatından volatilite sızdıkça, Bitcoin ağı Büyük Göç sırasında hash gücünde inanılmaz bir düşüşe uyum sağladığından, madencilik endüstrisinde özellikle arttı.”

Bitcoin hash oranı düşmeye devam ediyor ve Bitinfocharts’a göre şu anda 76.7 EH/s. Bu, Mayıs ortasındaki 171 EH/s’lik ATH’den %55’lik bir düşüş oldu.

Bitcoin Fiyat Görünümü

CoinGecko’ya göre BTC’nin kendisi, basın sırasında 34.750 dolardan işlem yapmak için gün içinde %1.4 kazandı. Bununla birlikte, varlık daha düşük zirveler ve daha düşük düşüşler yapmaya devam ettikçe genel eğilim aşağı doğru olmaya devam ediyor.

Bunu kırmak için Bitcoin’in kısa vadede direnci 37 bin dolardan kırması gerekecek. Bunu yapmamak, desteğin 32 bin doların altına düştüğünü görebilir.

cryptopotato

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif