• BITCOIN/TL
  569993,348
  % 1,28
 • ETHEREUM/TL
  39854
  % 1,25
 • RIPPLE/TL
  10.93
  % 1,62
 • BITCOIN CASH/TL
  2409.87,656
  % 1,36
 • LITECOIN/TL
  2026.99
  % 3,88
 • COSMOS HUB/TL
  223
  % 1,28
 • CARDANO/TL
  7.9
  % 1,08
 • TETHER/TL
  20.97
  % 0,35

Tala, Visa ve Circle ile Güçlerini Birleştiriyor

binance.gif

Banka yetersiz kişi sayısı artmaya devam ederken, Tala, kripto ekonomisine temel finansal hizmetlere erişimi olmayan birkaç kişiyi dahil etmek için Visa ile ortaklık kurdu.

Hareketini dün bir basın bülteninde duyuran Tala, proje için Stellar Development Foundation (SDF) ve popüler stabilcoin ihraççısı Circle ile ortaklık kurdu.

İnisiyatif kapsamında, banka hesabı olmayan bireyler USDC stablecoin’i satın alabilecek, satabilecek ve depolayabilecek, “başka kripto para birimleri eklemek için yapılan çabalarla”.

Tala, satın alınan USDC’nin dijital cüzdanında saklanacağını ve bunun diğer kripto para birimlerine veya fiatlara kolay dönüşüm için kolay bir yol oluşturacağını kaydetti.

Takımda Visa ile, banka hesabı olmayanlar ödeme sağlayıcısının kredi kartına erişebilecek ve böylece katılımcılara Visa kartlarını kabul eden 70 milyondan fazla küresel tüccar arasında USDC’yi harcamak için daha iyi bir yol sağlayacak.

Tala Finansal Sorunları Çözme Konusunda Hazırlanıyor

Hareket hakkında yorum yapan Tala’nın CEO’su ve Kurucusu Shivani Siroya, firmanın küresel finansal tabana yayılma sorunlarını çözmek için blockchain gibi yıkıcı teknolojiyi kullanmaya odaklandığını söyledi.

CEO, “Dijital para birimleri, finansal erişimi radikal bir şekilde açmak ve daha fazla kontrolü doğrudan yetersiz ve hafife alınmış kişilerin ellerine vermek için muazzam bir potansiyele sahip,” diye ekledi.

Tala, halkın bankası yetersiz nüfusa temel finansal hizmetlere erişim sağlayan bir borç verme platformu olarak bilinir.

Lansmanından bu yana, borç veren firma Filipinler, Kenya, Meksika gibi çeşitli ülkelerde yaklaşık altı milyon kişiye 2 milyar dolara kadar kredi verdi ve şirket yakın zamanda Hindistan’da varlığını kurdu.

Underbanked için Vize Savunuculuğu

Gelişme, Visa’nın USD’ye sabitlenmiş stablecoin’ler olan USDC’de işlem yapacağını açıklamasından iki ay sonra geldi.

Bu, Visa’nın dijital para birimlerini, temel finansal hizmetlere yetersiz banka erişimi sağlayacak bir finansal araç olarak ilk kez kullanması değil.

Geçen yıl Aralık ayında, Amerikan çok uluslu ödemeler teknoloji şirketi yayınlanan bir Merkez Bankası Dijital Döviz (geliştirme kapasitesine sahip olduğunu iddia eden bir rapor CBDC çevrimdışı çalışır).

Visa, CBDC’lerin tam potansiyeline ulaşamayacağını, buna yetersiz bankalara sahip vatandaşların internet olmadan kullanılamazlarsa finansal hizmetlere erişim sağlamayı da içerdiğini belirtti.

Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield bugün yaptığı açıklamada, “USDC gibi dijital para birimleri, dijital ödemelerin değerini daha fazla sayıda insana ve yere genişletme potansiyeline sahip” dedi.

cryptopotato

binance.gif