• BITCOIN/TL
  725812,231
  % 1,37
 • ETHEREUM/TL
  44403
  % 2,24
 • RIPPLE/TL
  13.64
  % 0,12
 • BITCOIN CASH/TL
  6547.24,228
  % 11,48
 • LITECOIN/TL
  1751.72
  % 0,64
 • COSMOS HUB/TL
  192.23
  % 1,37
 • CARDANO/TL
  6.72
  % 0,62
 • TETHER/TL
  27.38
  % 0,35

Synthetix, ‘Bellatrix’ Güncellemesini Duyurdu

binance.gif

Dün, DeFi uygulamasının kullanıcıları için kolay bir “kısaltma” hizmetinin lansmanına tanık oldu ve token fiyatlarını % 11 düşürdü.

Artık Synthetix’te kısa devre yapabileceksiniz

Merkezi olmayan finans uygulaması Synthetix (SNX), bir sürüme göre dün “Bellatrix” güncellemesinin dağıtımını gördü. Güncelleme, kullanıcılar için daha yeni zincir içi yetenekler açar.

Synthetix, kripto pazarının “DeFi mavi çiplerinden” biridir. Kullanıcıların, Ethereum blok zincirinin tepesinde, vadeli işlemler, opsiyonlar veya takaslar gibi başka bir yatırımı veya bunların bir kombinasyonunu taklit eden sentetik varlıklar oluşturmalarına, yönetmelerine ve ticaret yapmalarına olanak tanır.

Bellatrix, artık kullanıcıların kripto varlıklarına karşı bahis oynamasına veya “kısa” kalmasına ve aşağı yönlü hareketten kâr etmesine izin verdiği için Synthetix için büyük bir yükseltmeydi.

Bir gönderiye göre, güncellemenin bir parçası olarak aşağıdaki varlıklar / gelişmeler sunulmuştur:

 1. SIP-101: Yeni kripto Synth’lerin tanıtımı. Bu , aşağıdaki varlıklar için birkaç yeni kripto para birimi “Synth” ve bunlara karşılık gelen Inverse Synth’lerin eklenmesini içeriyordu: AAVE (AAVE), Uniswap (UNI), Yearn (YFI), Polkadot (DOT), REN (REN), Compound (COMP) .
 2. SIP-108: Kısa ödüller. Bu, artık synthetixDAO’dan SNX ödülleri olan kullanıcıları sBTC ve sETH’ye karşı şort açmaya teşvik ediyor.
 3. SIP-109: Synth değişim süspansiyon desteği ekleyin. Bu SIP , belirli Synth borsalarının transfer edilmelerini engellemeden piyasa kapanışları sırasında kısıtlanması için destek ekler .
 4. SIP-95: Delist s / iBCH – Bitcoin Cash ürünlerinin Synthetix’ten kaldırılması. Bu daha önce Kasım 2020’de “potansiyel olarak çekişmeli” bir BCH çatalı öncesinde kararlaştırılmıştı. Topluluk yönetişimi listeden çıkarmaya karar verdi ve başka bir topluluk yönetişimi bunun yeniden değerlendirilmesine karar verdi. İkincisi fikir birliğini karşılayamadı ve bu nedenle listeden çıkarma devam edecek.

Kazananlar için ödüller

Lansmanla birlikte, önümüzdeki 4 hafta, synthetixDAO’nun sBTC şortlarına haftada 8000 SNX (168.000 dolar) ve sETH şortlara haftada 8000 SNX (mevcut fiyatlarla toplamda haftada 336.000 dolar ‘dan fazla) ödediğini görecek. Jetonlar, orantılı olarak dağıtılacaktır.

Synthetix bir tweet’te “Bunun motivasyonu, borç havuzunun hala sBTC ve sETH’ye doğru büyük ölçüde çarpık olması ve boğa piyasası bağlamında bu çarpıklığın SNX stakerları için önemli bir risk oluşturmasıdır” dedi.

Bu arada, SNX, güncelleme yayınlanırken% 11’in üzerinde yükseldi. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, tüccarlar tarafından bir varlığın eğilimini izlemek için kullanılan popüler bir araç olan 34 dönemlik üstel hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.

Varlığın şu anda 3 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve 147 milyondan fazla SNX token tedarik ediliyor.

cryptoslate

binance.gif