• BITCOIN/TL
  759300,605
  % 0,86
 • ETHEREUM/TL
  45194
  % -0,61
 • RIPPLE/TL
  14.77
  % 4,69
 • BITCOIN CASH/TL
  6264.51,659
  % -1,68
 • LITECOIN/TL
  1761.02
  % -2,43
 • COSMOS HUB/TL
  191.62
  % -2,83
 • CARDANO/TL
  7.06
  % -1,46
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,09

Sygnum, Ethereum 2.0 Staking Sunan İlk Banka Oluyor

binance.gif

İsviçreli Sygnum Bank, müşterilerinin mevcut cüzdanlarından Ethereum 2.0 için ETH’yi stake etmek için kurumsal düzeyde bankacılık platformunu kullanabileceğini duyurdu.

Sygnum’un Öncü Hareketi

Sygnum , Ethereum 2.0 staking sağlayan ilk bankacılık kurumu olmayı planladığını açıkladı . Bunu yaparken, müşterileri yılda (mevcut tahminlere göre) yüzde 7’ye kadar getiri elde edebilir.

Hem İsviçre hem de Singapur merkezli olan banka, stake hizmetlerinin tamamen kendi platformuna entegre edildiğini ve artan güvenliğin altını çizdiğini duyurdu.

Sygnum Bank ayrıca Ethereum’un hızla büyüyen bir ağ olduğunu ve bu nedenle stake etmenin kar elde etmek isteyen uzun vadeli yatırımcılar için çekici bir seçenek olduğunu söyledi. Sygnum Bank İş Birimleri Başkanı – Thomas Eichenberger – hareket hakkında şu yorumu yaptı:

“Ethereum ikinci en büyük blok zinciri protokolüdür ve Ethereum staking, artık uygun, güvenli ve düzenlenmiş bir ortamda erişilebilen dijital varlık portföyleri için temel bir unsurdur. Bu, Sygnum’un, müşterilerin sermaye kazancına ek olarak diğer getiri biçimlerini biriktirme ihtiyaçlarını karşılamak için cazip, düzenlenmiş getiri üreten ürünler teklifini daha da genişletiyor.”

Staking, bir Proof-of-Stake (PoS) blok zincirinde işlem doğrulamasına aktif olarak katılma sürecidir. Belirli bir kripto para biriminin minimum gerekli bakiyesine sahip olan herkes, bu blok zincirlerinde işlemleri doğrulayabilir ve ödüller kazanabilir. Sygnum Bank, Ethereum 2.0’ın yanı sıra, Dijital İsviçre Frangı stabilcoin’inde (DCHF) getiri yaratan sabit vadeli bir mevduatın yanı sıra Tezos için stake sağlıyor.

24 Saat İçinde Ethereum 2.0’da 100.000’den Fazla ETH Stake Edildi

Ethereum ağının yeni yükseltmesi – Ethereum 2.0, blok zincirinin güvenliğini ve ölçeklenebilirliğini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Ethereum, güç yoğun İş Kanıtı’ndan (PoW) daha verimli Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasına geçiş sürecindedir. Bu aynı zamanda Ethereum’u daha çevre dostu bir ağa dönüştürmeyi amaçlıyor.

Olduğu gibi, Ethereum 2.0’ın test ağına eklenen ETH, şu anda tüm dolaşımdaki kripto para arzının %5’inden fazlasını temsil ediyor .

cryptopotato

binance.gif