• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

SushiSwap’ ta 1 Ay İçinde 3 Milyar Dolarlık Büyüme Gerçekleşti

binance.gif

SushiSwap, yılın başındaki 1,2 milyar dolara kıyasla, kilitli toplam değeri (TVL) 3 milyar doları aşan, günün en iyi performans gösteren merkezi olmayan değişim platformlarından biri olmak için son 24 saatte % 9,29 değer kazandı.

DeFi ölçüm sitesi DappRadar tarafından hazırlanan yeni bir rapor , platformdaki kullanıcı etkinliğindeki % 93 artışın, geçen ay % 171 oranında artan SushiSwap’in TVL’sini iki katından fazla artırdığını gösteriyor.

“Merkezi olmayan değişim platformu SushiSwap, bu yılın başından bu yana iki katına çıktı. Benzersiz aktif cüzdanların miktarı% 93 arttı. Platformun akıllı sözleşmelerinde kilitlenen toplam hacim % 171 arttı. “

SushiSwap, kullanıcıların ödül karşılığında kripto veya jetonları kilitlemeyi içeren verim tarımı için jetonları takas etmelerine olanak tanıyan Ethereum tabanlı bir DEX’tir. SushiSwap kullanıcılarının, merkezi borsalarda olduğu gibi talebi veya arzı etkilemeden farklı likidite havuzlarına katılmak için token takası yapması gerekir.

SushiSwap ve Verim Çiftçileri

SushiSwap, popüler olarak Chef Nomi olarak bilinen bir geliştirici tarafından Uniswap’tan ayrıldı ve 27 Ağustos 2020’de duyuruldu. Piyasaya sürüldükten sonraki üç gün içinde ve 1 milyar doları aşan TVL’de 700 milyon doları aştığında, hem geleneksel hem de kripto pazarında hızla fenomen haline geldi.

DEX, likidite sağlayıcılarını birkaç Uniswap havuzu da dahil olmak üzere likidite havuzlarında kilitlemeye teşvik etmek için kendi yerel tokenini $ SUSHI kullanır. Ancak Uniswap’in aksine, onlara protokole ilişkin geliştirmeye dayalı kararlar üzerinde tam kontrol ve oylama gücü verir.

SushiSwap, kullanıcı likidite jetonlarını tutan ve daha sonra akıllı sözleşmeyi SushiSwap’e taşıma planıyla birkaç Uniswap havuzunun likiditesinden yararlanmalarına izin veren akıllı bir sözleşme olarak başladı.

Geçiş, 9 Eylül 2020’de toplam 800 milyon dolarlık TVL ile gerçekleşti ve en iyi performans gösteren likidite havuzlarının her iki DEXES tarafından paylaşılanlar olması nedeniyle her iki platforma da fayda sağladı.

SushiSwap’te verim çiftliği, özellikle devam eden boğa piyasası nedeniyle, çiftçilerin birden fazla eth tabanlı DeFi platformu arasında token taşımak için benzin ödemek zorunda kalmasına neden olan pahalı ücretlere rağmen oldukça kazançlı olmuştur.

DappRadar, Sushi tokenlerinin değerinin son üç ayda üçe katlanarak yaklaşık 15,75 dolar ‘a yükseldiğini kaydetti. Ek olarak, Messari’den Ryan Watkins kısa süre önce şunları söyledi :

“Yalnızca Ocak ayında, SushiSwap Sushi Stakers’a 6,1 milyon dolar ödedi. Büyük olasılıkla, bir protokolün jeton sahiplerine şimdiye kadar tek bir ayda ödediği en yüksek ücret. Herhangi bir DeFi protokolü için etkileyici başarı, özellikle de sadece 6 aylık olan. “

SushiSwap, ETH’nin Ötesine Genişleyecek

Şu anda SushiSwap’de kullanıcıların erişebildiği 300’den fazla token ve likidite havuzu var, bunlara RARI dahil, son zamanlarda milyarder Mark Cuban’ın ilk değiştirilebilir olmayan tokenini (NFT) Rarible’da oluşturmasının ardından yükselen RARI da dahil. Haber, RARI fiyatının % 59 artışla Ekim 2020’den bu yana en yüksek fiyatı olan 5,33 dolar ‘a yükselmesine neden oldu.

SushiSwap ayrıca , SushiSwap’i Ethereum’un rakibi blok zinciri ekosistemi Solana’da inşa etmek isteyen geliştiricilere 50K dolar hibe duyurusu yaptı.

zycrypto

binance.gif