• BITCOIN/TL
  1145353,457
  % 0,29
 • ETHEREUM/TL
  62742
  % 0,67
 • RIPPLE/TL
  17.99
  % 0,39
 • BITCOIN CASH/TL
  6566.47,737
  % -0,52
 • LITECOIN/TL
  2075.22
  % -0,87
 • COSMOS HUB/TL
  274.21
  % -1,96
 • CARDANO/TL
  11.31
  % -0,91
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,02

SushiSwap % 278 Artışla Birlikte, Piyasa Değeri 1 Milyar Doları Aştı

binance.gif

Sushiswap (SUSHI), 2021’de % 278’lik bir fiyat artışının ardından 1 milyar dolarlık piyasa değeri seviyesine girdi. Şu anda ilk 40 proje arasında yer alıyor.

Uniswap’in başarısının ardından, herhangi bir rakibin böyle bir hakimiyet altında yokuş yukarı bir tırmanışa sahip olduğu biliniyordu.

Ancak SushiSwap, Uniswap için zorlu bir rakip olduğunu kanıtladı. Proje şu anda CoinGecko’da 36. sırada yer alıyor. SushiSwap, geçtiğimiz hafta fiyatlarının yaklaşık % 30 arttığını gördü. İlk üç ademi merkeziyetçi borsadaki (DEX) işlem hacmi, günlük hacimde yaklaşık 2 milyar dolara ulaştı.

Suşi Değişimi İçin Zor Bir Başlangıç

SushiSwap, ilk 40’a ulaşmak için çalkantılı bir yolculuk yaptı. Uniswap’in çatallı bir versiyonu olarak, çatallandığı projeye karşı rekabet edecek gibi görünüyordu. Üstelik doğrudan kapılardan çıkan proje sorunlarla karşılaştı.

Chef Nomi olarak bilinen SushiSwap’in kurucusu, projenin başlamasından kısa bir süre sonra geliştirici hisselerini sattı . Bu hareket, toplumdaki birçok kişinin küfür etmesine neden oldu. Satılan 8 milyon dolarlık SUSHI, birçokları tarafından bir çıkış dolandırıcılığı olarak kabul edildi. SUSHI’nin fiyatı, büyük satışın ardından fiyatta% 50 düştü.

Ancak, proje geliştirici satışından kurtuldu ve inşaatına devam edildi. Geliştiricinin satışından kısa bir süre sonra proje Uniswap’ten taşındı. Göç, Uniswap’in bir gecede 1 milyar dolar likidite kaybettiğini gördü .

Proje bir kez daha büyüme belirtileri göstermeye başladı. Nomi Chef daha sonra geliştirici jetonlarını sattığı için özür dilemeye karar verdi. Geliştirici daha sonra Ethereum’daki 14 milyon doları projenin hazinesine iade etmeye karar verdi .

SushiSwap büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Defi Pulse’a göre proje şu anda Toplam Değer Kilitli (TVL) olarak 2,2 milyar dolar tutarındadır . Üç ay önce bu miktarın onda birini tutan proje için tüm zamanların en yüksek seviyesi.

Hız treni, fiyatta tam bir iyileşmeyi tamamlamadan önce SUSHI fiyatının önemli ölçüde düştüğünü gördü.

Sushi şu anda yaklaşık 10.66 dolar seviyesinde bulunuyor. Ticaretin ilk gününde Binance’de liste fiyatını göz ardı ederseniz, bu aslında tüm zamanların en yüksek seviyesi.

Binance’de listelemenin ardından, fiyat iki aylık bir süre içinde çarpıcı bir düşüş gördü. Suşi % 94 düşüşle 9.0 dolardan 0.48 dolara geriledi.

 

Bununla birlikte, proje tüm zamanların en düşük seviyesinden beri, dramatik bir şekilde yükseldi. Sushi, şu anki fiyatına kadar 0,48 dolar ‘dan % 2,039 yükseldi.

beincrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif