• BITCOIN/TL
  1094691,186
  % -0,37
 • ETHEREUM/TL
  58772
  % -1,17
 • RIPPLE/TL
  17.59
  % -0,58
 • BITCOIN CASH/TL
  6462.81,177
  % -0,08
 • LITECOIN/TL
  2024.43
  % 0,26
 • COSMOS HUB/TL
  266.86
  % -0,36
 • CARDANO/TL
  11.07
  % -0,76
 • TETHER/TL
  28.95
  % 0,08

Substack, Lightning Network Üzerinden Bitcoin Abonelik Ödemelerine Başladı

binance.gif

San Francisco merkezli çevrimiçi yayıncılık platformu Substack, Lightning Network’ün kullanımı yoluyla yayınlara abonelikler için bitcoin ödemeleri için destek sağladı.

Substack, BTC ödeme seçeneği için bir bitcoin ödeme işlemcisi olan OpenNode ile işbirliği yaptı. OpenNode duyuruyu 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü bir basın açıklamasıyla yaptı .

En son geliştirme ile okuyucular, Substack platformundaki abonelikler için BTC ile ödeme yapabilecekler. Bununla birlikte, bu yeni ödeme seçeneği, belirli sayıda kripto para birimi odaklı yayın için kullanılabilir.

Ayrıca, çevrimiçi yayıncılık şirketi hem zincirde hem de Lightning Network’te birincil dijital varlığı kabul edecek ve böylece ödemeleri daha ucuz ve daha hızlı hale getirecek.

OpenNode’un kurucu ortağı ve CTO João Almeida, ortaklığın yazarların bitcoin aldığını ve onu elinde tutacağını veya fiat’a dönüştüreceğini söyledi. Almeida, “Yazarlar ve podcast yayıncıları, yaratıcı ve finansal özgürlüğü yeniden kazanmak için Substack’e akın etti ve Bitcoin doğal bir uyum.”

Substack’in ürün tasarımcısı Nick Inzucchi de ortak çalışma hakkında şunları söyledi:

“Substack’teki bağımsız yayıncıların kripto ödemelerini kabul etmesini sağlamak için OpenNode ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bu seçeneğe sahip olmak yazarlara daha fazla esneklik ve özgürlük sağlayacak ve yazarların ihtiyaçlarını karşılamak için kriptoda daha fazlasını yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bu arada, yarım milyondan fazla abonesi olan Substack, bitcoin ile ödeme kabul eden en son şirket oldu.

Şöyle bildirilmiştir tarafından CryptoPotato önceki Ağustos ayında, Amerikan sinema zinciri AMC Tiyatrolar yıl sonuna kadar BTC ödeme eklemek için planlarını ortaya çıkardı. Bakkallar Sheetz ABD zinciri de olan set bu yaz Bitcoin kabul etmek.

Temmuz ayında çevrimiçi perakendeci Wellbots , akıllı ürünleri için BTC ve diğer kripto varlıklarını kabul etmeye başladığını duyurdu .

Bu arada, Lightning Network üzerinden artan sayıda işlem oldu. BitcoinVisuals ile ilgili mevcut verilere göre , düğüm sayısı 15.000’e yakınken, yazma sırasında kapasite 2.300 BTC’nin kuzeyinde.

cryptopotato

binance.gif