• BITCOIN/TL
  731061,379
  % -0,84
 • ETHEREUM/TL
  43802
  % -1,46
 • RIPPLE/TL
  13.97
  % 0,20
 • BITCOIN CASH/TL
  5800.51,700
  % -2,34
 • LITECOIN/TL
  1750.81
  % -3,60
 • COSMOS HUB/TL
  200.82
  % -0,80
 • CARDANO/TL
  6.84
  % -0,74
 • TETHER/TL
  27.05
  % 0,06

Stellar’dan Lisa Nestor: Dünyanın Her Yerinde Kripto Cüzdanları Artık Tasarruf Hesabına Sahip Olabilir

binance.gif

Kuruluşun Kurumsal Ekosistemler Kıdemli Direktörü Lisa Nestor, Stellar Development Foundation’ın piyasa koşullarından çok protokolünü oluşturmaya odaklandığını söyledi. CryptoPotato ile özel bir röportajda Nestor , Stellar’ın son gelişmelerinden de bahsetti.

Stellar USDC Erişilebilir Tasarruf Ürünleri

Para birimleri ve ödemeler için blok zinciri tabanlı ağ, kısa süre önce ödeme işlemcisi Wyre ile ortaklık kurarak elde edilen önemli bir dönüm noktasını duyurdu . İkincisi, “FinTech’lerin Stellar USDC’den yararlanarak getiri sağlayan tasarruf ürünlerine erişebildiği” yeni bir Wyre Savings API’sini başlattı.

Nestor, fiattan kriptoya ödemeleri kolaylaştıracak yeni ortaklığın, Wyre’ın Fintech sektöründeki dev müşterilerine ulaşması nedeniyle “piyasada gerçekten büyük bir etkisi” olacağına inanıyor.

Yeni girişimle, “aynı fintech’ler kendi kurumsal hazineleri için tasarruf ürünlerini bireysel olarak tüketebilecek ve API aracılığıyla son müşterilerine sunabilecekler.

Bu, dünyanın herhangi bir yerindeki bir kripto cüzdanının, kullanıcılarına yalnızca USDC’nin hızlı ve ucuz bir sürümüne erişmelerini sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda onlara getiri elde edebilecekleri bu tasarruf hesabını da sunabileceği anlamına geliyor.”

Ek olarak, ABD’de çoğu eyalette ve diğer birçok ülkede faaliyet gösterme lisansına sahip düzenlenmiş bir finansal hizmetler firması olarak Wyre, kripto para birimi endüstrisinde yer almayanlar için projenin meşruiyetini artırabilir.

Aynı zamanda, Stellar verimli platformunu sağlayacak ve USDC’yi “sıvı ve saygın” blok zincirini kullanarak getirecek.

Proje birkaç aydır beta aşamasındaydı ve BTC ve ETH kullanan denemelerde önemli sonuçlar gösterdi. Bununla birlikte, USDC kısa süre önce eklendi ve Wyre ve Stellar henüz ilk kullanım numaralarını sağlamıyor.

Bazı Yerlerde Gitmesi Gereken Bol Dolar

2020’nin sonu ve 2021’in başındaki boğa piyasasının Stellar’ın ürün geliştirmesini nasıl etkilediği sorusu üzerine Nestor, ABD’den gelen düzenlemeler açısından bazı olumlu haberler kadar önemli etkileri olmadığını söyledi.

Örneğin, OCC’nin ABD bankalarının ödemeler için sabit paraları ve halka açık blok zincirlerini kullanmasını sağlama kararını özetledi . ABD merkezli finans kurumlarıyla yaptığımız görüşmelerin kalitesi üzerinde gerçekten iyi bir etkisi oldu.

Yine de Nestor, pazardaki büyük fiyat artışlarını özetledi ve XLM’yi perakende yatırımcılar arasında bir kez daha popüler hale getirdi. Bununla birlikte, “şu anda kripto ile gerçekten hiçbir ilgisi olmayan çok daha büyük makroekonomik şeyler olduğuna” da inanıyor.

“Şu anda dünyada çok fazla dolar var ve bunların bazı yerlere gitmesi gerekiyor. Ve tıpkı gördüğümüz gibi – borsaları etkiler.

Bence kripto piyasaları üzerinde de etki görebilirsiniz. Bence bu, son zamanlardaki boğa koşusunun bir parçasıydı, bu da herhangi bir piyasanın soğuması gerektiği gibi kaçınılmaz olarak çekilmek zorunda.”

Şirketin misyonuna gelince, Nestor sınır ötesi ödemelere odaklandığını söyledi:

“Bence dünyanın bir ucundan diğer ucuna bir ödeme gerçekleştirebilmek, USDC veya Stellar’ın yerlisi gibi bir varlık kullanarak rampaları açıp kapamak ve bunu birkaç saniye içinde bir kuruştan daha az bir sürede yapabilmek – işte tam olarak bu hakkında.

cryptopotato

binance.gif