• BITCOIN/TL
  764349,636
  % 1,55
 • ETHEREUM/TL
  45423
  % -0,35
 • RIPPLE/TL
  14.65
  % 3,49
 • BITCOIN CASH/TL
  6346.66,247
  % -0,53
 • LITECOIN/TL
  1770.87
  % -2,17
 • COSMOS HUB/TL
  192.55
  % -1,97
 • CARDANO/TL
  7.1
  % -0,93
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,16

Stellar (XLM), Horizon 2.0 Güncellemesini Duyurdu

binance.gif

Stellar geliştiricileri, Stellar ekosistemi için istemciye yönelik API sunucusu olan Horizon’un mimarisini tamamen yeniledi. Artık Stellar Core ve Stellar tabanlı uygulamalar arasındaki etkileşim noktası daha esnek bir şekilde çalışıyor.

Bir doğrulayıcı mı çalıştırmak istiyorsunuz yoksa sadece Horizon mu?

Stellar (XLM) ekibinin resmi bir blog gönderisine göre, Horizon 2.0‘ın API sunucusunun sürümü çalışıyor ve çalışıyor. Her şeyden önce, blok zinciri ile etkileşimde bulunmak için Stellar doğrulayıcıyı kullanıma sunma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Stellar, Horizon 2.0'ı piyasaya sürdü

Bunun yanı sıra, tam teşekküllü bir doğrulayıcı çalıştırmak, kullanım durumlarının çoğu için mantıklı değildi. Böylece, Horizon 2.0 ile API cihazı ayrı ayrı etkinleştirilebilir.

Bir doğrulayıcı çalıştırırken, müşteri Stellar (XLM) protokolünün ademi merkeziyetçiliğine katkıda bulunabilir veya önemli referandumlara (ücretler, enflasyon oranları vb.) Katılabilir.

Horizon ile bir müşteri ağ içindeki olayları izleyebilir, yeni işlemler gönderebilir ve blok zincirinin mevcut durumunu (adreslerdeki bakiyeler gibi) keşfedebilir.

Gereksinimler azaltıldı, kurulum kolaylaştırıldı

Yeni güncellemeyle Stellar, blok zinciri sisteminin parçaları arasındaki etkileşimi optimize eden modüler mimariyi tanıttı. Stellar Core’un yeni sürümü (Captive Core olarak adlandırılır), defterleri tamamen bellek içinde işleyebilir, böylece ayrı bir Core DB tutmaya gerek kalmaz.

Başlangıçta ağ cihazlarına bağlanma süreci olan “Yutma”, artık son teknoloji makinelerde bile haftalar sürerken bir günden daha kısa sürüyor.

Ek olarak, Stellar Core’u çalıştırma süreci bellek açısından çok daha verimli hale gelir. Ekip, HD alanı tüketiminin “yüzlerce gigabayt” kadar azaldığını garanti ediyor .

u.today

 

binance.gif