• BITCOIN/TL
  762920,270
  % 1,12
 • ETHEREUM/TL
  45274
  % -0,77
 • RIPPLE/TL
  14.66
  % 3,39
 • BITCOIN CASH/TL
  6339.66,678
  % -0,74
 • LITECOIN/TL
  1767.63
  % -2,43
 • COSMOS HUB/TL
  192.21
  % -2,30
 • CARDANO/TL
  7.1
  % -1,02
 • TETHER/TL
  27.57
  % 0,27

StanChart Başkanı: Finansal Kurumların Kripto Para Varlığına İhtiyacı Var

binance.gif

İngiliz finans kurumu Standard Chartered’ın Başkanı José Viñals, kripto para birimi alanının her finansal kurumun “var olması gereken” bir alan olduğuna inanıyor. Ona göre, dijital varlıklarla uğraşan işletmeler zaman içinde önemli bir büyüme sürecinden geçecek.

‘Kripto Kalmak İçin Burada’

Standard Chartered Grup Başkanı José Viñals, CNBC için yakın zamanda yapılan bir röportajda , kripto para birimi endüstrisine desteğini açıkladı. Dijital varlık çabalarıyla uğraşan parasal kurumların gelecekte “olağanüstü bir gelişme” göreceğini belirtti.

67 yaşındaki İspanyol ayrıca büyük şirketlerin ve önde gelen bankaların StanChart örneğini takip etmesini ve önümüzdeki haftalarda kripto para vagonuna atlamasını bekliyor:

“Kripto para birimi alanı, finansal kurumların bulunması gereken bir alandır. Biz varız. Kısa süre önce kripto varlıkları için bir saklama girişimi için bir ortaklık başlatmayı kabul ettik. Kripto kalmak için burada.”

Viñals, dijital varlık hizmetleri sunan şirketlerin finansal istikrar açısından yatırımcılara maksimum güvenlik sağlaması gerektiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca kripto para piyasasında gelişmiş düzenlemeler için çağrıda bulundu.

“Her türlü soruna sahip olacak vahşi batı olmaktansa, düzenlenmiş bir kripto piyasasına sahip olmak çok daha iyidir.”

Uzayda denetim başka bir nedenden dolayı gereklidir. Yönetici, bu olmadan suçluların yasa dışı faaliyetlerinde dijital para birimleri kullanabileceğini de sözlerine ekledi.

StanChart’ın Kripto Girişimleri

İngiliz çok uluslu bankacılık kurumu kısa süre önce finansal teknoloji şirketi Linklogis ile güçlerini birleştirdi ve blok zinciri tabanlı yeni bir dijital ticaret finansmanı platformu başlattı. Proje Olea olacağını söyledi. “Alternatif bir varlık sınıfında fırsatlar arayan kurumsal yatırımcıları” bir araya getirmeyi amaçlayacaktır.

Platformun CEO’su Amelia Ng, işbirliğinin finans sektörü için son derece faydalı olabileceğini belirtti:

“Standard Chartered’ın uluslararası ticaret ve risk yönetimi uzmanlığı ile Asya, Afrika ve Orta Doğu’ya ilişkin benzersiz bilgi birikimini Linklogis’in tedarik zinciri teknolojisindeki yenilikleriyle birleştirerek, Olea, ticaret finansmanını yeniden icat etmek ve iyilik için bir güç olmak için benzersiz bir konuma sahiptir.”

StanChart ayrıca Global Digital Finance (GDF) Patron Board’a katılan ilk banka oldu . 100’ün üzerinde kuruluşu ve 350’den fazla çalışanı olan birlik, Eylül ayının başında İngiliz bankasını ziyaret etti.

GDF’nin StanChart ile birlikte misyonu, bir stratejik yenilikçiler ağı aracılığıyla kripto para birimi endüstrisini desteklemektir. Ayrıca daha iyi yönetişim standartları için çalışırlar ve piyasa katılımcıları, düzenleyiciler ve politika yapıcılar arasındaki etkileşimleri kolaylaştırırlar.

cryptopotato

binance.gif