• BITCOIN/TL
  1088985,655
  % -0,43
 • ETHEREUM/TL
  58913
  % 0,15
 • RIPPLE/TL
  17.42
  % -0,97
 • BITCOIN CASH/TL
  6407.85,507
  % -0,77
 • LITECOIN/TL
  2000.85
  % -0,81
 • COSMOS HUB/TL
  268.06
  % 0,73
 • CARDANO/TL
  10.82
  % -2,66
 • TETHER/TL
  28.86
  % -0,20

Splinterlands Artık En Sık Oynanan Blockchain Oyunu

binance.gif

NFT ticaret kartı oyunu “Splinterlands”, son zamanlarda günlük kullanıcı sayısı ile piyasada en çok oynanan blok zincir oyunu haline geldi.

Splinterlands’in Üstel Büyümesi

DappRadar’dan gelen veriler , Splinterlands’in günlük 260 bin aktif kullanıcıyı aştığını doğrulamaktadır . Bu, yazarken 250 bin kullanıcıdan sadece utangaç olan Alien Worlds metaverse’deki oyuncu sayısından daha fazla.

Rakamlara göre, Splinterlands’in blockchain oyunlarının zirvesinde ortaya çıkması hızlı bir gelişme oldu. Günlük kullanıcı tabanı, geçen ay sadece 90 bin oyuncuya (mevcut tabanının yarısından az) ve Temmuz ayında 10 binden az kullanıcıya sahipti.

Splinterlands’in kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Jesse “Aggroed” Reich, son gelişmeden memnun.

“800 bin kayıtlı hesap ve 400 bin büyü kitabı sahibinden oluşan topluluğumuzu oluşturmak olağanüstü bir yolculuktu. Splinterlands’de durmaksızın yer, uyur ve nefes alırız ve sürekli olarak topluluğumuza nasıl daha fazla yardımcı olabileceğimizi düşünürüz. Yanmakta olduğumuz ve kardeşlerimizin maymunluk yaptığı ekosistemimiz için bundan daha gururlu ya da daha mutlu olamazdım.”

Splinterlands, kullanıcıların NFT tabanlı kartları kullanarak oynamalarını ve ticaret yapmalarını sağlarken, oyun oynarken “Karanlık Enerji Kristalleri” olarak bilinen yerel para birimini kazanmalarını sağlayan blok zinciri tabanlı bir ticaret kart oyunudur.

Splinterlands Neden Bu Kadar Hızlı Büyüdü?

Splinterland’ın büyümesi, geçen yıl – özellikle ticaret hacimlerinin sürekli olarak günde 500 milyon doları aştığı Ağustos ayında – patlayan NFT endüstrisinin büyümesini yansıtıyor. Benzer şekilde, Splinterlands, büyük ölçüde NFT’lere bağlı bir oyun olarak Temmuz’dan Ağustos’a kadar 9 kat büyüme gördü.

Bununla birlikte, Eylül ayında azalan işlem hacimlerinin ortasında bile , oyunun kullanıcı tabanı onbinlerce artmaya devam ediyor.

Onu ve diğer blok zinciri tabanlı oyunları bu kadar çekici kılan şeylerden biri, oyunu oynarken güvenilir bir şekilde kıt kripto para birimi ve NFT’ler kazanma fırsatlarıdır ve bunlar daha sonra oyun dışındaki pazarlarda alınıp satılabilir. Bu, geleneksel video oyunlarının yapamayacağı oyun öğelerine gerçek ve organik değer verilmesine yardımcı olur.

Bu, Splinterlands’in Sihirdarı’nın, kullanıcılara kartlarına sonsuza kadar sahip olma ve oyun içi ödüller kazanma gücü veren büyü kitabı yükseltmesiyle kanıtlanmıştır. Kullanıcıların %50’si bu yükseltmeyi satın alarak bu işlevlere özel bir ilgi gösterdi.

cryptopotato

binance.gif