• BITCOIN/TL
  1093006,480
  % -0,46
 • ETHEREUM/TL
  58757
  % -1,12
 • RIPPLE/TL
  17.6
  % -0,54
 • BITCOIN CASH/TL
  6460.44,101
  % -0,01
 • LITECOIN/TL
  2022.4
  % 0,20
 • COSMOS HUB/TL
  266.25
  % -0,67
 • CARDANO/TL
  11.05
  % -1,00
 • TETHER/TL
  28.92
  % -0,16

Solana’nın (SOL) 7 Günde % 90 Artmasının 3 Nedeni

binance.gif

Solana, şüphesiz bu yılın en sıcak projelerinden biri ve bir süredir topluluğun dikkatinin büyük bir kısmı bu yolda ilerliyor.

Bununla birlikte, son 7 gün, dönem boyunca yaklaşık %90 arttığı için Solana’nın fiyatı için kesinlikle çılgın bir yolculuk oldu. Grafik kesinlikle etkileyici:

Astronomik ralli, SOL’un fiyatını 40 doların biraz altından bugünün en yüksek seviyesi olan 75 dolara gördü ve aynı zaman diliminde kripto para birimine olan ilginin yaklaşık %15 arttığını gördü.

solana_google_trends

Bununla birlikte, Solana’nın fiyatının bu kadar kısa sürede bu kadar artmasının olası nedenlerinden bazılarına bir göz atalım.

Daha Geniş Pazar Kurtarma

Hemen, Solana’nın fiyatının geçen hafta boyunca artan tek şey olmadığını not etmek önemlidir.

Aşağıdaki ısı haritasında da görülebileceği gibi tüm pazar yeşile boyanmıştır.

Solana’nın kayda değer kazançlar kaydeden tek kripto para birimi olmadığı ortaya çıkıyor – birçoğu da öyle. Luna benzer kazançlar sunarken, Cardano’nun ADA’sı ve Ripple’ın XRP’si gibi bazı daha büyük altcoinler de yeşilde %40’ın üzerinde.

Geçen ay piyasada yeni keşfedilen yükseliş, kesinlikle Solana’nın fiyatını pozitif yörüngeye itmiş olmalı – kripto para piyasasında neredeyse her zaman olduğu gibi.

NFT Mania ve Dejenere Maymun Akademisi

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) bir kez daha ilgi odağı oldu. Bu alanda pek çok proje inşa ediliyor ve aynısı Solana’daki ekipler için de geçerli.

NFT’ler alanındaki en yeni çabalardan biri Dejenere Maymun Akademisi’dir. Özünde, 10.000 Maymun temalı NFT basan bir platform ve kullanıcılar bunları pop başına 6 SOL pahasına basabiliyordu.

Platform taleple aşırı yüklendiğinden ilk para basma süreci başarısız oldu, ancak ikinci seferde başardılar ve 10.000 maymunun tamamı 10 dakikadan kısa sürede tükendi ve toplulukta ciddi bir hype yarattı. İşte maymunların nasıl çizildiğine dair bir örnek:

Tüm maymunlar, çeşitli nadirliklerle farklı özelliklere sahiptir. Örneğin, şapka çok nadir olabilir, gömlek ise sıradan olabilir, vb.

Arweave’in kurucusu Sam Williams , platformdaki günlük talebin günde 60 milyon yüksekliğe ulaştığını ortaya çıkarmak için Twitter’a götürdü . Üstelik Degenerate Ape Academy NFT’leri düştüğünde, platformları bir dakikada 1 milyon istek aldı.

Her halükarda, SOL’ye olan talepteki büyük artıştan tek başına bu projenin sorumlu olup olmadığı belli değil, ancak kesinlikle sebebin bir parçası.

Solana’nın Genel Büyümesi

Solana topluluğu, Ethereum gibi rakip blok zincirlerine kıyasla faydalarını vurgulayan birçok savunucuyla birlikte hızla büyüyor.

Müzik akışına odaklanan bir proje olan Audius, tüm alandaki en popüler projelerden biridir – aylık 1 milyondan fazla dinleyiciye sahiptir. Solana’ya taşındı ve kısa süre önce kullanıcıların Audius’tan TikTok’a parçaları doğrudan paylaşabilecekleri bir TikTok entegrasyonunu duyurdu .

Dikkate alınması gereken başka bir şey de, Solana tarafından düzenlenen ilk konferanstır. Break Point Kasım ayında gerçekleşecek ve Lizbon’da olacak. Konuşmacılardan bazıları, Circle’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, CoinShares’te Meltem Demirors CSO’su ve çok daha fazlasını içeriyor.

cryptopotato

binance.gif