• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Solana, Polkadot, Algorand: Bu altcoinler üzerindeki Bitcoin etkisi nedir?

binance.gif

Bugün kırmızılar içindeki piyasada Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere hemen hemen tüm paralar düşüyor. Ancak, son 2 ayda mükemmel kazançlar elde eden ve şu anda büyük fiyat düşüşleriyle karşı karşıya olan bazı kripto paralar var.

Hangi alt ama?

Solana, Polkadot ve Algorand, Temmuz ve Ağustos ayları arasında başarılı bir şekilde ralli yapan üç altcoindi . Polkadot, %214.33’lük bir büyüme kaydederek 12.34$’dan 34.45$’a yükseldi. Algorand için de benzer kazançlar gözlemlendi, çünkü kripto para 2 doları aştı ve %230,26 artış gösterdi.

Altcoin %713.94 yükseldiği için Solana sahipleri maksimum kazançlar gördü. Bu yüksek, 26.68 dolardan 191.07 dolara yükselen NFT yutturmacanın sonucuydu.

Aslında, Solana ve Algorand bu süre zarfında tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetti. Ancak bu madeni paraların her biri şimdi de önemli fiyat düşüşleri gözlemliyordu.

Son 24 saatte ALGO %15,26 düştü, DOT %14,37 düştü ve SOL yazının yayınlandığı an itibariyle fiyatının %16,8’ini kaybetti.

DOT ve ALGO, 7 Eylül düşüşünden sonra bile, nihayet bir yavaşlamaya ulaşmadan önce başka bir fiyat artışına tanık olduklarından, bu düşüşün arkasındaki büyük bir neden de tükenmiş momentumlarıydı.

Bu sayede yatırımcıların hem spot hem de türev piyasalardaki varlıklarından kurtulmaları olasıdır. Bu rapor sırasında satış hacimleri arttı ve tasfiyeler 3 altcoin için milyonlara yükseldi. SOL en çok kazandığından beri en çok kaybetti ve tasfiyeleri 25 milyon dolara ulaştı.

Bitcoin onları kurtarabilir mi?

Bitcoin’in fiyat hareketi piyasa hareketini yönettiğinden, BTC’nin önce kayıpları azaltması gerektiği açık. Ancak daha da önemlisi, bu varlıkların Bitcoin ile korelasyonu, BTC’den ne kadar etkileneceklerini belirleyecektir. Şu anda Algorand 0,57 ile en düşükte, onu 0,7 ile Solana takip ediyor ve en yüksekte Polkadot (0,88)

Bununla birlikte, şaşırtıcı bir şekilde, yatırımcılar, yakında bir iyileşme umuduyla Algorand hakkında en olumlu olanlardır.

Bitcoin ve Ethereum hareketlerini değiştirdiğinde, diğer madeni paralar da aynı şeyi yapacaktır. Ve o zaman biraz iyileşme beklenebilir.

binance.gif