• BITCOIN/TL
  1145353,345
  % 0,29
 • ETHEREUM/TL
  62742
  % 0,67
 • RIPPLE/TL
  17.99
  % 0,39
 • BITCOIN CASH/TL
  6566.47,235
  % -0,52
 • LITECOIN/TL
  2075.22
  % -0,87
 • COSMOS HUB/TL
  274.21
  % -1,96
 • CARDANO/TL
  11.31
  % -0,91
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,02

SkyBridge Kurucu Ortağı Anthony Scaramucci, Bitcoin’ e Yatırım Yapmanın Altın Kadar Güvenli Olduğunu Söyledi

binance.gif

SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci ve Brett Messing, Bitcoin’in son birkaç yılda bir varlık olarak olgunlaştığını ve artık altın ve tahviller gibi güvenli bir yatırım olduğunu söyledi.

Yakın tarihli bir ortak gönderide ikili, BTC‘nin somutluğunun, bitcoin’in benzersizliğini özetleyen önemli bir değer olduğunu vurguladı.

BTC Altın Ve Tahviller Kadar Güvenlidir

Büyük Wall Street yatırım şirketi SkyBridge Capital’in kurucu ortağı Anthony Scaramucci ve firmanın başkanı ve COO’su Brett Messing, BTC yatırımlarıyla ilgili en popüler mit ve risklerden bazılarını çürütmek amacıyla fikir içeren bir gönderi yayınladı .

Kullanıcıların bitcoin servetini ve gelişmiş fiyat dalgalanmalarını sakladıkları bir cüzdanın özel anahtarlarını kaybetme olasılığı da dahil olmak üzere bu tür “benzersiz ve belirgin riskler” kabul ettiler .

Birincisi daha fazla kişisel özen gerektirirken, ikincisi “daha geniş kurumsal benimsemeyi teşvik eden yeni kurallar ve düzenlemelerle” değişiyor. Böyle bir örnek, geçen yıl ABD Para Birimi Muhasebe Ofisi’nin yetkilendirmesiyle geldi kripto para hizmetleri ekleme bankalar ve saklama görevlileri olarak geldi.

Bu olgunlaşma belirtileri, birden fazla tanınmış isim büyük miktarda tahsisat yaptığı ve varlığı açıkça övdüğü için bitcoin’i kurumlar için daha çekici hale getirdi. Böylece, BTC en geleneksel ve güvenli varlık sınıflarından bazılarıyla karşılaştırılabilir hale geldi:

“Artan düzenlemeler, geliştirilmiş altyapı ve yatırımcıların parasını tutan Fidelity gibi finansal kurumlara erişim, Bitcoin yatırımlarını, portföyleri dengelemek için de kullanılan bono ve altın gibi emtialara sahip olmak kadar güvenli hale getirdi.”

Yöneticiler ayrıca, BTC’nin henüz benimseme aşamasının çok erken olduğunu ve “önemli uzun vadeli değer sunduğunu” belirtti. Gelişmekte olan bir varlık sınıfı olarak Bitcoin, şu anda “daha geniş bir benimsemeye izin verecek bir altyapı” ile “takdir için yer bırakma” arasında bir yerde bulunuyor.

BTC’nin Volatilitesini Ele Almak

Bitcoin’in en kötü şöhretli özelliklerinden biri oynaklığıdır. Birincil kripto para birimi, birden fazla durumda bir günde çift haneli yüzdelerle artmış veya azalmıştır. Bununla birlikte, Scaramucci ve Messing bu hareketleri “yeniliğine” ve açık bir düzenleme eksikliğine bağladı.

Yine de, daha fazla dünya bekçisi yeni düzenlemeleri araştırıp uyguladıkça durum değişiyor. Sonuç olarak ikili, yüksek net değerli bireylerin, makro fonların, hedge fonların ve hayat sigortası şirketlerinin BTC yatırımının “daha istikrarlı ortamına çekildiğini” .

Ayrı ayrı, gönderi, dünya hükümetlerini aşırı önlemler almaya iten COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik belirsizliğe değindi. Böyle anlarda, yatırımcılar ve hatta sıradan insanlar altın gibi somut varlıkları tercih etme ve BTC gibi soyut seçenekleri ihmal etme eğilimindedir. Ancak ikili, bu özel özelliğin kripto para biriminin gücünü temsil ettiğine inanıyor:

“Bitcoin, maddi olmadığı için – rağmen değil – değerlidir. Her zaman daha fazla altın için madencilik yapabilirsiniz. Bitcoin, arzın artan talepten tamamen etkilenmediği dünyadaki ilk değer deposu olarak varlıklar arasında benzersizdir. “

Milyar dolarlık hedge fonu SkyBridge Capital , bu yılın başlarında 25 milyon dolarlık ilk yatırımla bir Bitcoin Fund LP başlattı . Scaramucci fon yöneticisi olarak görev yapacak ve amacı “bitcoin’i demokratikleştirmek”.

cryptopotato

binance.gif